Прес-центр SAP Україна

Як малому і середньому бізнесу конкурувати з холдингами

Малому і середньому бізнесу в епоху діджиталізації живеться нелегко. Жорстка конкуренція з боку гігантських холдингів і «гаражних» стартапів, зростаючі потреби працівників, плинність кадрів, нестабільний прибуток, періодичні зміни в кон’юнктурі ринку, високі очікування споживачів – усе це ускладнює життя керівників компаній сегменту SMB. Проте є шлях, який дозволяє приймати ефективні бізнес-рішення навіть в умовах зниженої оглядовості. Для цього потрібно перестати покладатися на досвід чи інтуїцію та почати спиратись на точні дані.

Існує стереотип, що технологію big data можуть застосовувати тільки великі компанії. Однак великі дані можна успішно використовувати і в малому бізнесі, щоб оптимізувати процеси, створити нові продукти, краще бачити цінність уже наявних, зрозуміти свого покупця і в кінцевому підсумку обігнати конкурентів.

Деякі компанії навіть з обмеженим бюджетом починають упроваджувати технології для збирання даних і використовувати отриману інформацію для бізнес-цілей. У 2017 році SAP та Forrester Consulting провели опитування «Як стати бізнесом, що працює на основі даних» серед 680 малих і середніх компаній. Виявилося, що майже половина респондентів використовують аналітичні дані та інсайти для вирішення своїх проблем.

Зростаючий інтерес до цифрових інструментів для управління даними змінює тип мислення малого бізнесу. Компанії перетворюються на інтелектуальні підприємства, які постійно моніторять ринок і вчасно впроваджують інновації.

Цінність – у потенціалі, а не в розмірі бізнесу

Термін «інтелектуальне підприємство» може здатися неологізмом, який зовсім не стосується сегменту малого та середнього бізнесу. Протягом багатьох років ми асоціювали його з великими компаніями, тисячами працівників і мільярдами прибутків.

Однак масова діджиталізація ринків стерла кордони між середнім бізнесом і холдингами. Невеликі компанії інвестують у технології великих даних, інтернету речей та машинного навчання для створення інтелектуального капіталу. Це допомагає формувати конкурентні переваги так само швидко, як і перетворювати дані в інсайти, розробляти ефективні бізнес-стратегії та посилювати позиції на ринку.

Що дають великі дані маленьким компаніям?

Покращення взаємодії з клієнтами

За допомогою аналітичних інструментів можна в реальному часі відстежувати інформацію про теперішніх і потенціальних клієнтів: чим вони живуть, що купують, на якому етапі втрачають інтерес до продукту. Ця інформація допомагає створювати персональні пропозиції для клієнтів і підвищувати лояльність до компанії.

Моніторинг ринку

Які продукти і послуги користуються попитом на ринку? Яку ціну на власну продукцію поставити? Які рекламні інструменти працюють ефективно, а які ні? Усе це можна дізнатися, проаналізувавши масиви даних з різних джерел. Інформація у правильних руках допоможе оптимізувати витрати, підвищити прибуток чи залучити інвестиції – усе залежить від бізнес-цілей компанії.

Збільшення прибутку

Для невеликих підприємств великі дані є інформацією, яка допомагає вирішувати, яку продукцію зберігати на складі, які послуги пропонувати і за якою ціною. Якщо використати цю інформацію для розробки бізнес-стратегії, то продажі продукції та послуг тільки зростатимуть, а клієнти будуть повністю задоволені співпрацею з компанією.

Навіть найменший бізнес може стати інтелектуальним підприємством

Для того щоб залишатися конкурентоспроможними, підприємства будь-якого розміру мають упроваджувати стратегічні ініціативи, базуючись на цифрах. Лише достовірна інформація є основою для різноманітних стратегічних рішень.

Варто зауважити, що цифрові інновації дозволють зберігати дані у хмарі, а також робити обчислення в оперативній пам’яті. Такий підхід дозволяє невеликим і середнім компаніям тісно пов’язати аналітику з процесом опрацювання, що веде до зменшення ризиків та отримання надійних даних, які забезпечують глибше розуміння бізнесу в реальному часі.

Щоб бути з конкурентами на одному рівні або перевершити їх, маленькому чи середньому бізнесу вже сьогодні необхідно робити кроки до цифрової трансформації: переосмислювати бізнес-моделі, розробляти нові стратегії та впроваджувати інновації. Якщо у вас є запитання з цього приводу – компанія SAP активно проводить консультування щодо цифрової трансформації  малого та середнього бізнесу. Звертайтеся – будемо раді допомогти.

Exit mobile version