Прес-центр SAP Україна

SAP x SIA Ukraine 2021: ІТ-лідер підтримує соціальні стартапи

Цієї осені у Києві відбувся Social Impact Day 2021, масштабний захід, присвячений імпакт-підприємництву.  Кульмінацією події були презентації фіналістів Social Impact Award Ukraine – освітньої та інкубаційної програми для молодих соціальних підприємців, одним з партнерів якої є SAP.

Конкурс Social Impact Award (SIA), заснований у 2009 році в Австрії, проводиться в 20 країнах світу. Завдяки йому було запущено понад 200 соціальних стартапів, які щодня змінюють світ на краще. Але SIA – це не лише конкурс, а й потужна інкубаційна програма, яка підтримує перші кроки молодих інноваторів.

На думку Ани Яносев, програмної та ком’юніті керівниці Social Impact Award, саме освіта є запорукою успіху починаючих соціальних підприємців: “Багато людей, які починають займатися імпакт-бізнесом, не завжди розуміються на ділових та бізнесових процесах. А без цього досягнути сталості неможливо”.

Тому учасники інкубаційної програми Social Impact Award Ukraine 2021 мали можливість розвивати свої бізнес-ідеї за підтримки менторів та експертів SAP.

Олег Гопанюк, менеджер відділу розробки SAP Ukraine з 2009 року, експерт із Design Thinking зі ступенем MBA від бізнес-школи IE в Мадриді, розповів підприємцям-початківцям про передові бізнес-підходи та провів Design Thinking workshop.

Антон Стешенко, менеджер з розвитку в SAP Ukraine, провів воркшоп з управління проєктами та підходу Agile.

Сергій Катеринич, експерт з системного аналізу, якості та Agile в SAP Ukraine, допомагав командам сформувати цілісну концепцію бізнесу на основі системної методології.

Експертка з німецького офісу SAP Лариса Брінкманн підтримувала учасників SIA особистими консультаціями з Design Thinking та розвитку бізнесу, а також поділилася інформацією про соціальне підприємництво в Німеччині.

„Завдяки цим місяцям інкубації в SIA ми розширили свій нетворкінг і практично повністю трансформували свій початковий продукт – нейронну мережу – в більш реалістичну бізнес-модель. Завдяки менторами та експертам нам вдалося подивитися на свій продукт сторонніми очима,” – зазначила Еліна Барська, 18-річна Deep Learning R&D Engineer в Quantularis, одному з проєктів-фіналістів.

„За цей час ми зробили головне – ризикнули перейти від продумування концепцій і деталей в голові до трансформації цих думок у реальність! І не пошкодували – ми виграли фінансування на розвиток нашої еко-ініціативи!“ – поділилася Ліка Джанашвілі, C++ Developer і імпакт-підприємиця з Одеси, чий стартап з оренди багаторазових стаканів для кави став одним із переможців конкурсу.

Після трьох місяців напруженої праці десять команд-фіналістів представили свої проєкти на міжнародній конференції Social Impact Day.

Журі назвало найпереконливішими пітчі IONKID (автоматизація документації при реабілітації), CupToU (оренда багаторазових стаканів для кави) та Check It (гра для школярів, що вчить факт-чекінгу) і вручило їм чеки по 1500€.

Переможцем інтернет-голосування став проєкт Challity (додаток проти прокрастинації), який отримав 500€.

Творці цих стартапів отримали запрошення на міжнародний саміт SIA та доступ до міжнародного співтовариства.

Окрім цього, два проєкти отримали спеціальні нагороди від представників фондів та організацій, що були присутні в залі. VPLYV Fund оцінив ідею Inclusive Mobility 365  — організація  інклюзивного маршруту дитини з особливими освітніми потребами  — і вручив їм 500€. А представники організації Mriia: Power for Change були настіли вражені запалом студентів львівської політехніки і прототипом пристрою для вимірювання та попередження агресії SencyCry, що також вирішили вкласти 500€ у проєкт.

Олена Лопушенко, директорка департаменту анализу і розвитку рішень SAP в Україні, яка входила в склад журі, зазначила, що вище оцінила ті команди, які завдяки ефективному використанню знань експертів та менторів змогли продемонструвати значне зростання, допрацювали свої прототипи до зрілих проектів та переконливо представили їх у фіналі.

“Ми вже думаємо про наступний рік, адже поєднувати молодіжний інкубатор та конференцію міжнародного рівня виявилося напрочуд вдалим рішенням: юнацький запал та досвід професіоналів в одній залі — це нестримний мікс. І найкраще в імпакт-темі це те, що попри різний бекграунд, люди тут знаходять спільну мову за секунди. Тож чекаємо на ще більшу кількість партнерів, все тільки починається”  — сказав Артем Корнецький, співзасновник та керівник School of ME, громадської організації, яка проводила конференцію.

Exit mobile version