Прес-центр SAP Україна

Медичні закупівлі України (МЗУ) покращують процеси закупівель задля ще більшої ефективності та прозорості

З цією метою SAP передала свої провідні хмарні рішення для закупівель Enkidu Global, неурядовій організації, яка об’єдналася з Державним підприємством «Медичні закупівлі України» (ДП «МЗУ»), щоб забезпечити швидку та ефективну закупівлю медичних товарів для мільйонів українців, які цього потребують. Enkidu використовував рішення SAP, у тому числі SAP Business Network, для створення централізованої платформи, що дозволяє МЗУ швидко знаходити постачальників для доставки терміново необхідних товарів першої необхідності.

SAP також надає відкритий доступ до SAP Ariba Discovery, який поєднує бізнес-покупців з кваліфікованими постачальниками з усього світу. На сьогоднішній день близько 11 тис. постачальників у SAP Business Network відгукнулися допомогти, натиснувши кнопку «Підтримай Україну» і майже 75% постів із проханням про допомогу отримали відповідь.

Війна зруйнувала ланцюжки постачання медичних препаратів і медичного обладнання в Україні. Некомерційна організація волонтерів з України — Enkidu — об’єднала державне підприємство Медичні закупівлі України та SAP, щоб допомогти українцям під час цієї кризи.

Спільними зусиллями всього лише за вісім тижнів Медзакупівлі України впровадили хмарне рішення, що використовує бізнес-мережу SAP Business Network, для швидкого знаходження та залучення постачальників, які можуть доставити критично необхідні товари.

«Як тільки ми зрозуміли масштаб проблеми, спричиненої війною, та потенціал, який може реалізувати співпраця SAP та МЗУ, ми доклали максимум зусиль, щоб ця співпраця відбулась і була продуктивною», — зазначає команда Enkidu.

Медзакупівлі України також потребували каталожного рішення для пошуку та порівняння конкретних медичних товарів. Менш ніж за три тижні спеціалісти SAP змогли впровадити та встановити рішення для каталогів. Команда Enkidu контактувала з постачальниками, залучала їх до співпраці на платформі та домовлялась про спеціальні ціни для України.

Першою закупівлею були 400 ВАК-апаратів для вакуумної терапії ран та 10 000 одноразових терапевтичних наборів для допомоги важкопораненим. Завдяки рішенням SAP вдалося знайти постачальника лише за декілька днів і за ціною утричі нижчою, ніж ринкова в Україні. Це стало можливим завдяки налаштуванню каталогів і можливостям керованих закупівель у рішенні   SAP Ariba. Закупівля була здійснена за кошти фонду при посольстві України у Великій Британії, з яким тісно співпрацював Enkidu.

Рішення SAP  забезпечують необхідну прозорість та ефективність процесів закупівель. Медзакупівлі України  публікують свої тендери по централізованим програмам МОЗ України та здійснюють закупівлі за медичним напрямком ініціативи Президента України United24, і завдяки SAP Business Network мають доступ до мільйонів потенційних постачальників у 190 країнах світу.

«Рішення SAP допомагають нам вийти на величезний міжнародний ринок. Також дозволяють співпрацювати з виробниками новітніх та якісних медичних товарів, витрачаючи мінімум часу на проведення закупівель, автоматизовуючи процес та накопичуючи всю інформацію щодо процедур в одній системі», — зазначив Ігор Лисенко, керівник відділу розвитку інформаційно-аналітичних інструментів Медичних закупівель України.

Переваги платформи:

Для проведення централізованих тендерів та здійснення необхідних закупівель були впроваджені наступні рішення SAP Ariba: SAP Ariba Supplier Lifecycle and Performance для управління процесами реєстрації та кваліфікації постачальників; SAP Ariba Sourcing для підготовки та проведення електронних тендерів.

 «Ми в SAP особливо цінуємо співпрацю з Enkidu, тому що це полегшує швидку та ефективну допомогу українцям. Для Медзакупівель України ми завантажили каталоги від постачальників медичної продукції, налаштували авторизацію для користувачів і адаптували рішення під потреби підприємства.  Завдяки рішенням SAP Ariba, Медзакупівлі мають змогу швидко порівнювати пропозиції постачальників, керувати процесом закупівель, а також залучати нових постачальників, шляхом попередньої оцінки їх кваліфікації. Таким чином, забезпечується максимальна прозорість всього ланцюга постачання та гарантується найвища відповідність упродовж усього end-to-end процесу закупівлі», – зазначила Елена Паркер, Senior Vice President, SAP Intelligent Spend and Business Network for MEE.

Для оцінки можливості використання рішень SAP Ariba для автоматизації процесів закупівель на умовах співпраці було залучено компанію Deloitte в Україні.

«Ми розуміли, що автоматизація процесу медичних закупівель вкрай необхідна українцям сьогодні, а тому долучилися до цього важливого проєкту. Детально вивчивши потреби МЗУ, ми надали рекомендації щодо вибору інструменту, який зробить процес закупівель ефективнішим», — коментує команда Deloitte в Україні.

 

Довідка про компанії:

SAP один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-яких розмірів і спеціалізацій ефективніше управляти своїм бізнесом. Допоміжним службам чи раді директорів, складу чи магазину, десктопним версіям чи мобільним додаткам – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. 

Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів, передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталому розвитку. 

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс». Більш детальна інформація доступна на сайті: http://www.sap.ua

Enkidu – благодійна організація, заснована українцями за кордоном, з метою сприяння більш тісної співпраці між міжнародними компаніями та фінансовими донорами з державними установами та благодійними організаціями в Україні. Більш детальна інформація доступна на сайті: https://enkiduglobal.org/en/

Медичні закупівлі України – національна агенція, яка забезпечує функціонування ефективної та ощадливої до коштів платників податків системи медичного постачання в Україні. Більш детальна інформація доступна на сайті: https://medzakupivli.com/uk/ 

Deloitte – найбільша консалтингово-аудиторська компанія у світі. Понад 345 тисяч співробітників працюють в понад 150 країнах світу та надають послуги у сфері аудиту, управлінського та фінансового консультування, управління ризиками, оподаткування, а також супутні послуги клієнтам державного і приватного секторів.

Мета компанії – здійснювати вплив, що має значення. Це відображається не лише у роботі для клієнтів, але й у стратегії корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку. Deloitte надихає співробітників, сприяє успіху клієнтів і робить внесок у розвиток суспільства. Deloitte підтримує Україну від початку війни та припинив усю операційну діяльність в росії та білорусі.

В Україні компанія працює з 1993 року. За цей час сформовано унікальну екосистему, яка поєднує глибокий професійний досвід та інноваційний погляд на рішення найскладніших бізнес-завдань клієнтів.

Детальна інформація про компанію доступна на сайті: https://www2.deloitte.com/ua/uk.html

 

Exit mobile version