>

Метінвест Діджитал впровадив рішення SAP в Метінвест-Шіппінг

Завдяки впровадженню SAP ERP, вдалося створити єдину платформу для керування операційною діяльністю компанії. Вона інтегрує процеси господарської діяльності Метінвест-Шіппінгу, транспортно-експедиторській компанії, що входить до складу Групи Метінвест, з активами, які користуються його послугами. Наразі увесь процес об’єднаний у єдиний SAP-ландшафт.

Основною метою проєкту було створення наскрізного ланцюжка автоматизації та контролю логістичних послуг у Групі Метінвест.

Упровадженням рішення займався центр ІТ-експертизи Групи Метінвест – компанія Метінвест Діджитал. Спеціалісти розробили унікальне рішення для логістичного активу Групи.

Роботу учасників проєкту Метінвест Діджитал та Метінвест-Шіппінг на стадії розроблення й інтеграційного тестування ускладнювали активні бойові дії в містах присутності, відключення електроенергії та інтернету.

«У команди було достатньо викликів під час реалізації проєкту. Розробка системи здійснювалась в умовах війни, вона мала врахувати широкий спектр послуг та розвинуту бізнес-модель Групи, а саме: управляти власним та орендованим транспортом для логістичних послуг, забезпечувати купівлю-продаж послуг Метінвест-Шіппінгу в Україні й за кордоном та надавати послуги власним підрозділам. Додатковим викликом стала інтеграція супутньої тендерної платформи із закупівлі автопослуг та пропозиція рішення щодо інтеграції даних програмного комплексу інформаційно-диспетчерської служби, що використовують виробничі активи Метінвесту, – коментує Дмитро Григорович, провідний менеджер проєктів Центру управління проєктами Метінвест Діджитал.До війни над проєктом працювало близько сотні виконавців, дві третини з яких — співробітники Метінвест Діджиталу, а решта — залучені працівники. Від початку війни нам довелось перерозподілити ресурси між своїми працівниками, щоб оптимізувати фінансове навантаження. Спеціалістам компанії вдалося перейняти всі напрацювання підрядників, повністю перепланувати роботу над проєктом і завершити усі роботи внутрішньою експертизою».

Таким чином, розробники Метінвест Діджитал створили вірогідний, актуальний і повністю гармонізований облік даних для Метінвест-Шіппінгу з погляду корпоративної звітності. Проєкт забезпечив базу для багатьох векторів його розвитку — інтеграції зі споживачами послуг, а також із фінансовими службами покупців закордонних активів.

«Метінвест постійно вдосконалює та покращує роботу всіх підрозділів Групи й має один із найбільших і найскладніших SAP-ландшафтів не тільки в Україні, але й у країнах Центральної та Східної Європи. Команда “Метінвест Діджитал” за роки впровадження рішень SAP у підрозділи Групи напрацювала неабиякий досвід та здобула експертність, а також вкотре продемонструвала професіоналізм, діючи навіть у складних умовах. Інноваційні ІТ-інструменти SAP, які впровадив “Метінвест-Діджитал”, допоможуть “Метінвест-Шіппінг” працювати ще ефективніше. Цим впровадженням Метінвест розширив і тиражував рішення SAP. Наразі в SAP ведуть облік 16 підприємств Групи Метінвест»,  зазначає Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine.

Метінвест-Діджитал планує доопрацювати рішення. По-перше, автоматизувати процес закупівлі будь-якими підприємствами Групи Метінвест послуг у Метінвест-Шіппінгу. А по-друге — створити автоматизоване робоче місце (АРМ) експедитора, щоб він міг працювати як в українських, так і в закордонних портах. На жаль, війна змінила логістичні ланцюжки Метінвест-Шіппінгу. Але, оскільки Метінвест Діджитал розробив рішення з нуля, то вже знає, як його можна інтегрувати в матеріальний облік закордонних підприємств.

 

Довідка про компанії:

Метінвест Діджитал  – українська ІТ-компанія, що спеціалізується на цифровій трансформації великого бізнесу й реалізує проєкти в Україні, Європі та США. Компанія розробляє, впроваджує та підтримує комплексні ІТ-рішення для побудови наземної та хмарної інфраструктури, управління великими даними, розвитку систем промислової автоматизації, розробки інформаційних систем, дослідження інноваційних технологій, міграції даних, системної інтеграції та кібербезпеки. Метінвест Діджитал – ІТ бізнес-партнер Групи Метінвест, що обслуговує підприємства Метінвесту з 70 тисячами співробітників. Компанія є сертифікованим партнером SAP (Silver Partner) та Microsoft (Gold Certified Partner).

 Метінвест-Шіппінг — транспортно-експедиторська компанія з широким портфелем послуг. Вона обслуговує залізничний та автомобільний транспорт, надає послуги морського та річкового агента, брокерські та інспекційні послуги. Бізнес-модель компанії передбачає надання послуг як у власному, так і в орендованому парку, а також закупівлю логістичних послуг на ринку за дорученням клієнтів.

 SAP – один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки — рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями й сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів (в тому числі й системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. Більш детальна інформація доступна на сайті: http://www.sap.ua