>

Медичне забезпечення України в умовах війни: МЗУ виконали централізовані закупівлі за 2022 рік на 96% та придбали понад 100 тисяч одиниць обладнання в межах ініціативи Президента України UNITED24

Про свої досягнення та виклики воєнного часу, з якими стикається українське медичне забезпечення, розповіли спікери Медичних закупівель України (МЗУ). Вони взяли участь у глобальному заході SAP «Майбутнє закупівель у фармацевтиці: виклики та можливості», присвяченому питанням закупівель у фармацевтичній промисловості в Центральній і Східній Європі (СЕЕ), що пройшов 20 червня 2023 року в Празі, Чехія.

Подія відбулася для обміну знаннями та відкритої дискусії про цифрову трансформацію закупівель, а також про стратегії та виклики у фармацевтичній галузі.

Закупівлі є ключовим аспектом медико-біологічних і фармацевтичних секторів, оскільки вони охоплюють пошук і придбання основних товарів і послуг, необхідних для розробки й розповсюдження життєво необхідних лікарських засобів і медичних виробів. Завдяки ефективним закупівлям можна економити кошти, удосконалити якість і поліпшити результати для пацієнтів.

За час війни Медичним закупівлям України вдалося:

  • за допомогою інноваційних інструментів покращити ефективність закупівельного процесу та доступ пацієнтів до ліків, які надаються державою безоплатно;
  • розширити міжнародне партнерство;
  • відновити та розвинути інфраструктуру лікарень завдяки закупівлям якісного медичного обладнання.

«Через повномасштабне вторгнення росії було пошкоджено понад тисячу медичних закладів, зруйновано сотні лікарень, карет «швидких» та медобладнання. Війна суттєво вплинула й на наші внутрішні процеси, через що нам довелося прийняти низку стратегічних рішень, щоб забезпечити стабільну роботу. Як результат – у 2022 році ми централізовано придбали 96% від запланованого переліку ліків та медвиробів, що є рекордним показником за всі роки. Також МЗУ продовжують закуповувати важливе медобладнання для лікарень в межах ініціативи Президента України UNITED24», — прокоментував в. о. гендиректора МЗУ Едем Адаманов.

Під час повномасштабного вторгнення МЗУ успішно впровадили рішення SAP Ariba для наскрізного цифрового процесу закупівель і, використовуючи новітні технології, забезпечують належне проведення державних закупівель.

Медзакупівлі України також планують запровадити ERP систему для оптимізації внутрішніх процесів і покращення ефективності ланцюга постачань.

«Цифрова трансформація МЗУ та їхні досягнення в проведенні закупівель, ще й під час війни, — це яскравий приклад того, як інноваційні технології SAP, що використовуються провідними компаніями по всьому світу, допомагають навіть у кризових ситуаціях. Завдяки SAP Ariba забезпечується максимальна прозорість усього ланцюжка постачання та збільшується ефективність закупівель, а робочий процес автоматизується й вимагає мінімум часу», — зазначила Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine.

Під час конференції лідер галузі, компанія Novartis, також поділилися своїми думками про останні розробки у сфері закупівель і тим, як вони вирішують виклики, з якими стикається фармацевтична галузь.

 

Довідка про компанії


SAP
  один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів (в тому числі і системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є державні організації, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного та інших секторів. SAP має мережу професійних і високваліфікованих партнерів, які надають свої послуги в Україні. Компанія активно допомагає українському бізнесу та населенню під час війни. Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.

Медичні закупівлі України – національна агенція, яка забезпечує функціонування ефективної та ощадливої до коштів платників податків системи медичного постачання в Україні. Більш детальна інформація доступна на сайті: https://medzakupivli.com/uk/