>

67% українських жінок-лідерок переконані у майбутньому зростанні їхніх організацій

За даними звіту KPMG в Україні «Погляд бізнес-лідерок у світі та Україні 2023»

У звіті представлені думки українських та світових лідерок щодо підприємницької діяльності й економічного зростання на тлі полікризи. В опитуванні взяли участь 839 керівниць з 53 країн світу. 30 жінок-лідерок на керівних посадах в Україні, що працюють у різних галузях економіки також долучилися до опитування, серед них Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine.

«Зараз сотні тисяч українських солдатів (переважно чоловіків) перебувають на передовій, тому жінки все частіше перебирають на себе нові ролі й функції в тилу, докладаючи ще більше зусиль для економіки країни та задовольняючи потреби фронту. Я дуже радію, що жіночий голос запитують і чують!» —зазначила Ганна.

Опитування пропонує погляд на те, як змінилося мислення керівниць унаслідок геополітичних криз, рецесії в світі та повномасштабної війни в України. Структура опитування ґрунтувалася на 73 запитаннях міжнародного опитування KPMG Global Female Leaders Outlook 2023.

«Коли ми готувались до цього опитування, ми не очікували, що жінки на керівних позиціях дивитимуться на цю кризу з обережним оптимізмом та будуть переконані у майбутньому зростання їхніх організацій. Цифрова трансформація або її окремі елементи, впровадження стратегії ESG та програми, направлені на розвиток напряму IDE (інклюзивність, різноманітність, рівність) – все це, на думку учасниць опитування, може створити нові можливості для жінок у бізнесі на тлі полікризи, якщо ними правильно користуватись», – прокоментувала Олена Макаренко, партнерка, консультаційні послуги, керівниця групи форензік та напряму сталий розвиток та ESG KPMG в Україні.

Загальні економічні умови

На думку керівниць українських організацій, у 2023 році в Україні найбільшими загрозами для бізнесу є кадровий ризик та політична невизначеність, а також пов`язаний з цим операційний ризик. У світі ризик впливу економічних факторів, таких як рецесія та інфляція, визначаються жінками-лідерками, як першорядна та найбільша загроза для зростання світових організацій. Керівниці компаній у світі визначили рейтинг ризиків для компаній таким чином, що до трійки викликів також увійшли кадровий ризик, політична невизначеність, регуляторний ризик та кіберризик.

Технології та готовність інвестувати в людей

Для вирішення наслідків війни компанії все частіше впроваджують технології. 80% жінок-лідерок в Україні та 75% світових жінок-лідерок погоджуються, що потрібно швидше переорієнтовувати інвестиції на цифрові можливості. При цьому, більшість жінок на керівних посадах в Україні (83%) та жінок-лідерок в світі (74%) вважають, що розвиток технологічних навичок і здібностей працівників опановувати технології важливіший за придбання технологій.

Більше половини (61%) українських бізнес-лідерок не планують змінювати шлях цифрової трансформації своїх організацій. У світі ситуація схожа – 68% жінок-лідерок не планують скорочувати або зупиняти стратегії цифрової трансформації.

Екологічне, соціальне та корпоративне управління (ESG) і гендерний баланс

63% жінок-лідерок в Україні кажуть, що відчувають значний запит з боку зацікавлених сторін на підвищення рівня звітності та прозорості з питань ESG. У світі 67% жінок-лідерок погоджуються з цим твердженням.  Проте, лише 33% жінок на керівних посадах в Україні погоджується з тим, що програми ESG покращують фінансові показники. У світі з цим погоджуються 48% жінок-лідерок.

З перших днів повномасштабної війни компанії в Україні зосередились на людях – головному капіталу будь-якої організації. 53% жінок-лідерок в Україні продовжать фокусувати свою увагу на соціальній складовій ESG упродовж наступних трьох років, інші 30% зосередять увагу на корпоративному управлінні (G).

Окремою нагальною темою для керівниць компаній залишається питання інклюзивності, різноманітності та рівності (IDE). На думку 40% українських лідерок, за останні три роки прогрес у сфері різноманітності та інклюзивності сповільнився. Питання гендерної рівності, як одне з найбільш актуальних IDE-викликів у всьому світі, в Україні має глибоке коріння. Воно набуває особливого змісту в часи війни, коли на жінок лягає більша відповідальність за забезпечення функціонування економіки країни. 70% жінок-лідерок в Україні і 75% у світі вбачають шлях задоволення амбіцій щодо зростання через досягнення гендерної рівності в командах.

Трохи більше половини опитаних українських лідерок (53%) оптимістично налаштовані щодо вирівнювання гендерного балансу в управлінні і вважають, що це може статися впродовж наступних 10 років. Відповідаючи на питання про заміщення посади лідерки у разі її просування чи переходу в іншу компанію, 41% керівниць в Україні заявили, що їх місце має посісти саме жінка. Щодо наступників-чоловіків, в Україні цю думку підтримали 14% жінок-лідерок.

Більше інсайтів можна знайти у повній версії звіту на сайті KPMG в Україні.