>

Firma SAP ogłosiła utworzenie specjalnego programu rekrutacyjnego, którego celem jest wsparcie w znalezieniu odpowiedniej pracy dla uchodźców z Ukrainy w ramach struktur SAP. Inicjatywa ma na celu zaoferowanie wykwalifikowanym pracownikom z Ukrainy odpowiednich oferta pracy w Polsce a także w Niemczech, Czechach, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i na Słowacji. W Polsce trwa rekrutacja do biura SAP w Warszawie oraz do SAP Labs w Gliwicach.

W ramach programu SAP uruchomił specjalną stronę internetową, na której można znaleźć informacje o wolnych stanowiskach pracy skierowane do osób z Ukrainy oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. SAP oferuje szybką ścieżkę aplikacji, bez konieczności składania wielu dokumentów. Dzięki temu cały proces rekrutacyjny jest szybszy i umożliwia aplikację szerokiej grupie osób.

Swoje aplikacje poprzez platformę mogą składać osoby z doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania, sprzedaży, wsparcia sprzedaży, finansach i administracji, HR czy innych funkcjach wsparcia biznesu. Obywatele Ukrainy mogą aplikować do pracy w biurze SAP w Warszawie oraz do centrum rozwoju oprogramowania SAP Labs w Gliwicach.

W ramach inicjatywy SAP “Pledge to Flex” pracownicy firmy mogą pracować w elastycznym wymiarze godzin. Pracownicy z Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w wyniku trwającego konfliktu, mogą skorzystać z pomocy obecnych pracowników SAP we wdrożeniu się w nowe role, wsparcia specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, dedykowanych kursów językowych i edukacyjnych oraz oferty opieki nad dziećmi.

Wszyscy pracownicy SAP na całym świecie są zasmuceni kryzysem humanitarnym w Ukrainie i szukają różnych sposobów, aby pomóc. Mamy wiele wolnych miejsc pracy, które również odpowiadają umiejętnościom osób uciekających przed tragedią. Robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby przyspieszyć proces rekrutacji, chcemy zaoferować tym ludziom bezpieczeństwo i wsparcie jako część rodziny SAP – Cawa Younosi, Global Head Of People Experience w SAP

Stworzenie platformy umożliwiającej szybkie aplikowanie do pracy w SAP to najnowszy z szeregu mechanizmów wsparcia, jakie SAP uruchomił w związku z kryzysem humanitarnym. Pracownicy firmy pomogli już zapewnić schronienie około 4000 uchodźców z Ukrainy.

Oferty pracy w SAP skierowane do uchodźców z Ukrainy można znaleźć tutaj: jobs.sap.com/Stand-with-Ukraine. Do pracy mogą zgłaszać się osoby, które już znajdują się na terenie państw objętych inicjatywą, są w drodze do nich lub jeszcze są w Ukrainie, ale planują wyjazd do Polski, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji, Rumunii lub Bułgarii.