>

SAP SE оприлюднила попередні фінансові результати за IV квартал і загальні підсумки 2020 року

Підсумки четвертого кварталу 

 • Прибуток від хмарних послуг виріс на 8% (за МСФЗ) і на 13% (не за МСФЗ у постійній валюті) 
 • Прибуток від ліцензій на ПЗ знизився на 15% (за МСФЗ) і на 11% (не за МСФЗ у постійній валюті) 
 • Прибуток від хмарних послуг і ПЗ знизився на 4% (за МСФЗ) і виріс на 1% (не за МСФЗ у постійній валюті) 
 • Операційний прибуток виріс на 26% (за МСФЗ) і на 3% (не за МСФЗ у постійній валюті) 
 • Операційна маржа виросла на 9,1п.п. (за МСФЗ) і на 1,5 п.п. (не за МСФЗ у постійній валюті) 

Підсумки року 

 • Операційний прибуток (не за МСФЗ) досяг верхньої межі діапазону передбачуваного прогнозу 
 • Очікуваний операційний грошовий потік складе близько 7,0 млрд євро, що приблизно вдвічі більше порівняно з минулим роком
 • Прогнозований вільний грошовий потік складе близько 5,9 млрд євро
 • Основний фокус 2021 року прискорений перехід у хмару 

«Найбільші світові компанії вибирають технології та продукти SAP, щоб перейти до реалізації концепції інтелектуального підприємства. У нинішніх умовах ми прагнемо до переосмислення ключових бізнес-процесів і пошуку нових рішень, які допоможуть нашим клієнтам прискорити перехід у хмару. Успішне завершення року та майбутній запуск нової пропозиції з комплексної трансформації бізнесу дадуть нам змогу досягти поставлених цілей у поточному році», — зазначив Крістіан Кляйн, генеральний директор SAP SE. 

«Незважаючи на винятково складні умови, 2020 рік став рекордним за величиною грошового потоку за рік загалом і в кожному кварталі окремо. Показники прибутку були вищі за очікувані, що в поєднанні з оперативною реакцією на витрати дало нам змогу досягти високих результатів з операційного доходу. Швидкий перехід у хмару буде стимулювати стабільне довгострокове зростаннящо значно підвищить стійкість і прогнозованість нашого бізнесу», заявив Лука Мучіч, фінансовий директор SAP SE. 

Четвертий квартал: актуалізація 

У четвертому кварталі показники бізнесу SAP послідовно покращувалися, незважаючи на кризу COVID-19 і те, що в багатьох регіонах знову були введені карантинні обмеження. На хмарний прибуток у четвертому кварталі, як і раніше, впливало зниження доходів від поточних транзакцій, пов’язане, в основному, з бізнесом Concur для управління відрядженнями. Однак високий попит на рішення для електронної комерції, технологічну бізнес-платформу та Qualtrics, а також ряд конкурентних перемог дозволили успішно завершити минулий рік для хмарного бізнесу SAP. 

Крім того, клієнти почали активніше використовувати нову пропозицію щодо комплексної трансформації бізнесу, що сприяло зростанню доходів у хмарі в четвертому кварталі. У Північній Америці, так само як і в Європі, показники з розміщення замовлень на хмарні послуги та прибуток від ліцензій на ПЗ виявилися вищими за очікувані, що так само відображає великий попит на рішення SAP для цифрових ланцюжків постачань. SAP також отримала значні конкурентні перемоги на ринку ERP. 

Під час кризи COVID-19 компанія SAP продовжувала надавати клієнтам весь спектр послуг і сервісів, багато в чому завдячуючи ефективній стратегії віртуальних продажів і віддаленого впровадження. Раціональний підхід до найму та витрат дав змогу зберігати ресурси, наприклад, завдяки скороченню витрат на відрядження, обладнання та проведення віртуальних заходів. У поєднанні з високими показниками ефективності ці дії призвели до зростання операційного прибутку (за МСФЗ і не за МСФЗ у постійній валюті) й операційної маржі, незважаючи на складні макроекономічні умови. 

Фінансові підсумки року та четвертого кварталу 

У четвертому кварталі прибуток від хмарних послуг зріс на 8% у річному численні до 2,04 млрд євро (за МСФЗ), на 7% до 2,04 млрд євро (не за МСФЗ) і на 13% (не за МСФЗ у постійній валюті). Прибуток від ліцензій на ПЗ знизився на 15% в річному численні до 1,70 млрд євро (за МСФЗ і не за МСФЗ) і на 11% (не за МСФЗ у постійній валюті). Дохід від хмарних послуг і ПЗ знизився на 4% в річному численні до 6,58 млрд євро (за МСФЗ і не за МСФЗ) і виріс на 1% (не за МСФЗ у постійній валюті). Загальний прибуток знизився на 6% порівняно з минулим роком до 7,54 млрд євро (за МСФЗ і не за МСФЗ) і на 2% (не за МСФЗ у постійній валюті). 

Частка передбачуваного доходу зросла на 4 відсоткових пункти в річному обчисленні до 65%. У четвертому кварталі на операційний прибуток та операційну маржу за МСФЗ позитивно впливали менші витрати на виплати пайових компенсацій. Операційний прибуток збільшився на 26% у річному численні до 2,65 млрд євро (за МСФЗ), знизився на 3% до 2,77 млрд євро (не за МСФЗ) і на 3% (не за МСФЗ у постійній валюті). Операційна маржа збільшилася на 9,1 відсоткових пункти в річному обчисленні до 35,2% (за МСФЗ), на 1,4 відсоткових пункти в річному обчисленні до 36,7% (не за МСФЗ) і на 1,5 відсоткових пункти до 36,8% (не за МСФЗ у постійній валюті). 

За рік хмарний прибуток виріс на 17% порівняно з минулим роком до 8,08 млрд євро (за МСФЗ), на 15% до 8,09 млрд євро (не за МСФЗ) і на 18% (не за МСФЗ у постійній валюті). Прибуток за ліцензіями на ПЗ знизився на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 3,64 млрд євро (за МСФЗ і не за МСФЗ) і на 17% (не за МСФЗ у постійній валюті). Прибуток від хмарних послуг і ПЗ зріс на 1% в річному численні до 23,23 млрд євро (за МСФЗ і не за МСФЗ) і на 3% (без урахування МСФЗ у постійній валюті). Загальний прибуток знизився на 1% в річному численні до 27,34 млрд євро (за МСФЗ і не за МСФЗ) і виріс на 1% (без урахування МСФЗ у постійній валюті). 

За рік частка передбачуваного прибутку зросла на 5 відсоткових пунктів в річному обчисленні до 72%. 

Протягом року на операційний прибуток та операційну маржу за МСФЗ позитивно впливали значно нижчі витрати на реструктуризацію та виплату пайових компенсацій. Операційний прибуток виріс на 48% в річному численні до 6,62 млрд євро (за МСФЗ), збільшився на 1% до 8,28 млрд євро (не за МСФЗ) і на 4% (не за МСФЗ у постійній валюті). Операційна маржа збільшилася на 8 відсоткових пункти в річному обчисленні до 24,2% (за МСФЗ), на 0,6 відсоткових пункти в річному обчисленні до 30,3% (не за МСФЗ) і на 0,8 відсоткових пункти до 30,5 % (не за МСФЗ у постійній валюті). 

Очікується, що операційний грошовий потік за повний рік складе близько 7,0 млрд євро, що приблизно вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Планується, що вільний грошовий потік за рік складе близько 5,9 млрд євро, що значно перевищує прогноз у 4,5 млрд євро. На рух коштів позитивно вплинули нижчі податкові платежі й виплати при реструктуризації, а також успішне управління оборотним капіталом. 

Прогнози на 2021 рік 

У 2021 очікується стійка динаміка відновлення бізнесу після кризи COVID-19, яка почне відступати в міру того, як будуть розгорнуті програми масової вакцинації, що призведе до підвищення попиту в другій половині 2021 року. 

Планується, що: 

 • прибуток від хмарних послуг складе 9,1-9,5 млрд євро не за МСФЗ у постійній валюті (у 2020 році  8,09 млрд євро), що на 13-18% більше від показників 2020 року 
 • прибуток від хмарних послуг і ПЗ складе 23,3-23,8 млрд євро не за МСФЗ у постійній валюті (у 2020 році — 23,23 млрд євро), зростання складе близько 2% 
 • операційний прибуток складе 7,8-8,2 млрд євро не за МСФЗ у постійній валюті (у 2020 році — 8,28 млрд євро), що на 1-6% нижче від результатів минулого року 
 • частка передбачуваного доходу досягне приблизно 75% (у 2020 році — 72%). 

Про компанію 

SAP  один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 440 000 клієнтів (в тому числі і системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку. 

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку національних IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс». 

Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.