>

ДТЕК Мережі покращує планування та управління ремонтами за допомогою рішення SAP

Рішення SAP Multiresource Scheduling і мобільний застосунок ДТЕК підвищили ефективність роботи ремонтних бригад до 15%.

Команда спеціалістів ДТЕК, співпрацюючи з консультантами відділу преміальної підтримки SAP, розробила та впровадила в ДТЕК Мережі ІТ-рішення «Мобільні бригади», до якого входять SAP Multiresource Scheduling (SAP MRS) і мобільний застосунок для комунікацій між диспетчерським центром і ремонтними бригадами.

SAP MRS – це цифрове рішення для сервісного й технічного обслуговування обладнання, а також супровід проєктів, що дає змогу керувати плануванням і розподілом людських та виробничих ресурсів на рівні робочих місць і бригад, зокрема оцінкою кваліфікації, доступності, завантаженості й інших параметрів.

Завдяки SAP MRS планування завантаження ремонтних бригад, а також наявності й витрат матеріалів в операторів систем розподілу ДТЕК Мережі здійснюється автоматично з урахуванням їхньої доступності та розташування; формування листів огляду відбувається в електронному виді, а фіксація результатів вимірів – у режимі реального часу.

«ДТЕК залучає міжнародні інвестиції та нові технології в Україну, створюючи інноваційну екосистему. Ми системно впроваджуємо технології автоматизації та цифровізації з метою перетворення українських мереж в інфраструктуру Smart Grid – надійну, гнучку та стійку. ІТ-рішення ми впроваджуємо також у роботи бригад, щоб наш сервіс ставав для клієнтів швидшим і якіснішим. У 2020 році ми почали використовувати цю технологію в Києві, а в 2021-2022 рр. плануємо масштабувати її в Дніпропетровській, Одеській і Донецькій областях», – підкреслив Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

ІТ-рішення дає змогу пришвидшити виконання ремонтів мереж до 15%, скоротивши в такий спосіб час перебування киян без світла під час аварійних відключень.

Працівники ремонтних бригад через мобільний застосунок на планшеті отримують інформацію про пункт призначення, види робіт, які потрібно виконати, і матеріали, які слід мати з собою для усунення несправності. Інформація, необхідна для планування та розподілення ресурсів, надходить із SAP MRS. Після проведення ремонту через мобільний застосунок на планшеті працівник звітує диспетчеру про несправність і виконані роботи. Це суттєво економить час на заповнення паперових звітів і дає можливість оперативніше реагувати й усувати пошкодження. Наприклад, тепер ремонтні бригади реагують на збої та несправності в електромережах на 20 хв швидше.

У пілотному проєкті в ДТЕК Київські електромережі впровадження SAP MRS дало змогу скоротити час на аудит виконаних ремонтних робіт утричі, а в п’ять разів – на їхню реєстрацію. Крім того, завдяки «Мобільним бригадам» компанії вдалося підвищити оперативність і точність планування, зокрема маршрутів та позапланових операцій, а також облік використаних матеріалів і перевірки запасів матеріалів на складі. Сьогодні компанія має можливість контролювати й управляти трудовитратами: усі дані в режимі реального часу передаються безпосередньо в ERP-систему (SAP ERP).

«Ми працюємо з компаніями Групи ДТЕК з 2008 року, допомагаючи формувати програму цифрового перетворення компанії, – коментує Максим Матяш, директор SAP Ukraine. – Впровадження SAP MRS у ДТЕК стало першою імплементацією цього рішення в паливно-енергетичному секторі України та ще одним кроком Групи в її цифровій трансформації, що базується на нових технологіях і принципах сталого розвитку».

Унікальна експертиза й допомога консультантів відділу преміальної підтримки SAP стали одним з найважливіших факторів успіху проєкту.

У 2020 році програмний комплекс на основі SAP MRS було запущено в Київському підрозділі. У 2021 році нове ІТ-рішення почне працювати в Дніпропетровській і Донецькій областях.

Про компанії

SAP один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів (в тому числі і системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку національних IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс».

Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.

 

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.  

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.