>

Група Нафтогаз здійснює комплексну цифрову трансформацію для забезпечення прозорості бізнесу та підвищення капіталізації

Компанії Групи Нафтогаз впроваджують систему для управління підприємством SAP S/4HANA, а також систему консолідованої звітності та фінансового планування на базі SAP Business Planning and Consolidation (SAP BPC).

Завдяки впровадженню інтелектуального ERP-рішення SAP S/4HANA, усі господарські операції в компаніях Групи Нафтогаз – від закупівель та збуту до бухгалтерського та управлінського обліку – будуть автоматизовані та інтегровані в єдиній системі, яка відповідає міжнародним стандартам. Такі проєкти допомагають змінити бізнес-процеси в компанії, забезпечують прозорість її діяльності, підвищують капіталізацію і уможливлюють вихід на ІРО. Наразі SAP S/4HANA впроваджено в центральному офісі Нафтогазу, Укртранснафті, Укравтогазі, Нафтогаз Ойл Трейдинг, Нафтогаз Цифрові Технології. У 2021 впровадження планується ще в трьох компаніях Групи – Укргазвидобування, Укрспецтрансгаз, Нафтогаз Безпека.

«Нам було потрібне повнофункціональне рішення, яке покривало б усі процеси компанії та працювало швидко. Із рішеннями SAP ми не тільки автоматизуємо господарські операції, а й покращуємо бізнес-процеси та підвищуємо капіталізацію компанії, керуючись найкращими світовими практиками й стандартами, які закладені в ERP-системі SAP S/4HANA, — зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв. — Зараз, коли важкий період адаптації вже минув, я спостерігаю, як змінюється компанія та її ідеологія. Бізнес-процеси стали ефективнішими, а взаємодія з нашими клієнтами — простішою з точки зору якості передачі інформації та здатності вчасно отримувати звітність».

Завдяки впровадженню рішення SAP S/4HANA в компаніях Групи Нафтогаз для підтримки бізнес-процесів була створена єдина модель даних для всіх підрозділів компанії. Інформація з усією необхідною деталізацією одноразово вноситься в систему в місці її виникнення. Після цього вона відразу стає доступною для інших підрозділів у необхідному для їхньої роботи форматі та з детальною аналітикою. Завдяки цьому вдалось усунути виконання проміжних операцій зі звірки та погодження даних між підрозділами, а також скоротити обсяги дубльованих даних. Система дає змогу «на льоту» отримувати інформацію про стан бізнесу, а в звітах, що створюються системою, тепер можна перейти від агрегованих значень до первинних документів. Внаслідок такого підходу значно скорочується час від введення первинної інформації на робочому місці до отримання керівником підрозділу чи компанії будь-якого актуального звіту, а також прискорюється виконання бізнес-завдань, знижуються операційні витрати та підвищується ефективність роботи працівників.

«Ми запустили проєкти цифрової трансформації на базі SAP S/4HANA та SAP BPC для того, аби принести нову якість, нову цінність у бізнес-процеси компанії через цифрові технології. Під час впровадження продуктів SAP ми першими в Україні перейшли на використання спеціалізованого хмарного сервісу замість купівлі фізичних серверів. А налаштування цифрового ядра SAP S/4HANA в головному офісі Групи зайняло лише 6 місяців. Це надзвичайно короткі терміни для будь-якої компанії, особливо – такої великої як Нафтогаз, — додала Марина Квашніна, директор з інформаційних технологій НАК «Нафтогаз України» і директор ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології». — Над впровадженням проєктів працює велика команда дочірньої компанії Групи — Нафтогаз Цифрові Технології, що відповідає за автоматизацію бізнес-процесів. Саме наша команда змінює Нафтогаз і робить його більш діджиталізованим».

Після впровадження SAP BPC термін підготовки консолідованої звітності скоротився на третину. Також Нафтогазу вдалося автоматизувати близько 60% ручних розрахунків при складанні консолідованої фінансової звітності.

«Послідовна стратегія цифрової трансформації бізнесу, вибір та впровадження інноваційного IT-рішення, що містить у собі найкращі світові практики управління підприємствами, а також системність та наполегливість під час його масштабування дали змогу компаніям Групи Нафтогаз за рекордно короткий час отримати вражаючі результати від впровадження SAP S/4HANA. Наразі компанія вийшла на новий рівень фінансового планування та контролю за виконанням бюджетних показників. Завдяки автоматизації процесів оперативного планування й обліку вдалося прискорити їхнє виконання та створити міцний фундамент для таких бізнес-напрямків, як обслуговування та ремонти, будівництво, логістика й закупівлі, видобуток і транспортування нафти та газу. Таким чином, Нафтогаз приєднався до міжнародної спільноти найбільших нафтогазових компаній світу, які користуються рішеннями SAP для підвищення ефективності ведення бізнесу з оптимальним використанням наявних людських, фінансових і матеріальних ресурсів», — стверджує директор SAP Ukraine Максим Матяш.

На наступні три роки в дорожній карті IT-стратегії Групи Нафтогаз заплановано більше 100 проєктів. Зокрема, йдеться про розширення впровадження SAP S/4HANA на всіх підприємствах Групи, провадження системи управління нормативно-довідниковою інформацією на базі рішення SAP Master Data Governance, проєкт по управлінню ланцюжками постачання (Supply Chain Management).

Про компанії

SAP – один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 440 000 клієнтів (в тому числі і системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку національних IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс». Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.

Нафтогаз – це державна паливно-енергетична компанія, одна з найбільших в Україні. До складу Групи входять підприємства, які видобувають, транспортують і зберігають нафту, добувають і поставляють газ та енергоресурси споживачам.

Нафтогаз Цифрові Технології (Naftogaz Digital Technologies) – дочірня ІТ-компанія Нафтогазу, яка розробляє і впроваджує різного рівня і складності ІТ-рішення для всіх підприємств Групи Нафтогаз.