>

Холдинг МХП впроваджує системи SAP – це найбільша цифрова трансформація бізнесу в Східній Європі з використанням RISE with SAP

Відповідно до стратегії трансформації компанії, яка передбачає якісну зміну фокусу на українському та розширення присутності на європейському ринках, МХП розпочинає реалізацію портфелю проєктів SAP.

Глобальна мета програми трансформації побудова цифрової платформи для розвитку управління за ключовими напрямками:

  • SAP S/4HANA – управління ресурсами підприємства (ERP) на базі SAP S/4HANA
  • SAP Customer Experience – управління взаємовідносинами з клієнтами
  • SAP Ariba – управління закупками
  • SAP MDG – управління майстер-даними
  • SAP SuccessFactors – управління персоналом
  • vZoo – управління процесом вирощування птиці на базі інструментів SAP та Big Data і AI на платформі Azure DWH.

В 2020 році програма була затверджена, і було завершено пілотні запуски двох проєктів (SAP CRM, vZoo), а в березні 2021 відбувся kickoff по запуску двох проєктів SAP S/4HANA і SAP MDG.

Ключова мета впровадження SAP S/4HANA – створення корпоративного шаблона та пілотне впровадження з одночасним запуском на потужностях МХП в Україні та Європейських активах (Perutnina Ptuj). Старт операцій у SAP S/4HANA заплановано на другий квартал 2022 року.

Корпоративний шаблон потрібен для розвитку існуючих потужностей, прискорення виводу нових продуктів на ринок, а також інтеграції придбаних активів, розвитку компанії на міжнародних ринках.

«Ми чітко розуміємо, що успіх бізнесу лежить в трьох площинах: люди, бізнес-процеси і технології. Впровадження SAP дозволить поєднати ці три складові в одну систему, а також налагодити максимально ефективне керування ними», наголосив Андрій Булах, заступник Голови правління, директор з організаційної ефективності та управління персоналом МХП, «МХП впроваджує найсучасніші IT-рішення, щоб закріпити за собою статус лідера в цифрових трансформаціях, а також задати тренд для інших компаній та України загалом».

За словами Вікторії Капелюшної, заступника Голови правління, фінансового директора МХП, впровадження системи SAP в МХП найбільша цифрова трансформація бізнесу в Східній Європі за обсягами охоплення і терміном реалізації. Це – комплексне рішення для ефективного управління всіма бізнес-процесами.

«МХП починає цифрову трансформацію, масштабів якої ще не було в усій Східній Європі. В її ядрі – система SAP. Для МХП важливо стати ближче до клієнта, відчувати його потреби і швидко на них реагувати. SAP відповідає на ці запити. МХП готовий до запуску SAP на всіх національних та закордонних активах холдингу», – акцентувала Вікторія Капелюшна.

Олексій Решетняк, Директор департаменту інформаційних та діджитал технологій МХП наголошує, що інвестиція у SAP – це інвестиція у бізнес, яка має бути окупною: «Інвестиції мають окупатися. Ми впроваджуємо портфель проєктів SAP для реалізації стратегічних цілей компанії. І ця інвестиція повинна мати конкретний монетарний результат. Вибудовуючи систему, ми будемо ґрунтуватися на наших цілях – відповідності стратегії і поверненні інвестицій. Впевнений, ми можемо успішно реалізувати те, що поки нікому в Україні не вдавалося – побудувати систему, яка змінить бізнес, в тому числі, і з точки зору фінансової окупності».

МХП розпочинає повномасштабне впровадження інноваційної ERP-системи SAP S/4HANA з застосуванням концепції «Business Transformation-as-a-Service». Це нова пропозиція під назвою «RISE with SAP», яка включає в себе необхідні ліцензії, послуги по супроводженню, інфраструктуру, а також аудит існуючих бізнес-процесів компанії та надання рекомендацій щодо їх оптимізації відносно стандартного функціоналу SAP S/4HANA. «RISE with SAP» пропонується на основі підписки, а також містить єдину відповідальну сторону за SLA, операції та підтримку в особі SAP.

Такий цілісний підхід дозволяє компаніям досягати поставлених цілей набагато швидше і у максимальній відповідності до найкращих світових практик, виходячи за межі звичайної технічної міграції в хмари.

«Основна задача SAP як вендора і бізнес-партнера – надати клієнтам надійний інструмент для досягнення бізнес-цілей. Трансформація МХП зачіпає всі без виключення бізнес-процеси і вимагає потужної технологічної платформи. Рішення SAP повністю відповідають цій потребі. Поява в Україні компаній з такими серйозними бізнес-амбіціями є надзвичайно позитивним трендом для просування філософії цифровізації в країні. Підприємства, як МХП, стимулюють розвиток економіки України і підвищують її конкурентоздатність у світі», наголосив Максим Матяш, директор SAP в Україні.

 

Про компанії

SAP один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів (в тому числі і системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку національних IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс».

Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.

  

МХП — вертикально інтегрований холдинг, лідер української аграрної індустрії з акціонерним капіталом і зарубіжними виробничими активами в Нідерландах, на Балканах, а також дистрибуційним офісом в ОАЕ. Холдинг здійснює основну діяльність у галузях птахівництва, м’ясопереробки і тваринництва.

Один із найбільших земельних банків — близько 370 тис. га — забезпечує МХП провідні позиції у галузях рослинництва і зернопереробки, продукція яких використовується у виробництві комбікормів для власних виробничих цілей, а також з метою переробки та реалізації третім сторонам.

Холдинг володіє успішними впізнаваними брендами «Наша Ряба», Qualiko, Ukrainian Chicken, Sultanah, Assilah, «Секрети Шефа», Kurator, «Легко!», «Бащинський». Вертикальна інтеграція виробництва, а також власна логістична інфраструктура, що складається з 9 дистрибуційних центрів (хабів) в найбільших містах країни, дозволяють МХП забезпечити жорсткий контроль якості та біобезпеки на всіх етапах — від виробництва до реалізації кінцевому споживачу. Це гарантує найвищу якість продукції холдингу, яка відповідає міжнародним стандартам FSSC 22000, ISO 22000 та BRC Food. Продукція МХП представлена на ринках понад 80 країн світу.

У 2020 МХП взяв курс трансформації із сировинної компанії в кулінарну. МХП трансформує бізнес таким чином, щоб люди змогли не тільки отримати продукцію високої якості, але і заощадити свій час. Тому компанія запустила три нових формати: магазини «М’ясомаркет», стріт-фуд Döner Market та гастростудію «Секрети шефа». Кожен із них унікальний та немає аналогів в Україні. Станом на кінець 2020 року, було відкрито 52 магазини «М’ясомаркет» у 34 населених пунктах з 19 областей України.