>

Розробником може бути кожен: безкоштовні інструменти SAP, вбудований AI та навчання

SAP SE (NYSE: SAP) представила нові продукти та сервіси, які допоможуть професіоналам і бізнес-користувачам, які не мають досвіду розробки, пришвидшити цифрову трансформацію компаній. Пандемія виявила глобальну проблему з нестачею кадрів. За даними IDC, «Дефіцит розробників у всьому світі збільшиться з 1,4 млн людей у 2021 році до 4 млн у 2025 році» [i]. У SAP є можливість скоротити цей розрив завдяки новим інструментам, оновленому функціоналу, вбудованому штучному інтелекту (AI) та програмам навчання за хмарними технологіями, які допоможуть і наявним, і потенційним працівникам отримати необхідні навички у сфері інновацій. Анонс відбувся в межах SAP TechEd, міжнародної конференції SAP у галузі розробки, яка проходила в онлайн-форматі з 16 по 18 листопада 2021 року.

«Ми бачимо майбутнє наших клієнтів і партнерів з усього світу саме в хмарі, — зазначив Юрген Мюллер, технічний директор і член виконавчої ради SAP SE. — Проте не так просто цього досягти без людей з необхідними знаннями та досвідом. Інструменти SAP, представлені сьогодні, значно розширять можливості розробників без досвіду та підтримають професійних програмістів у їхньому прагненні постійно вчитися, а також сприятимуть впровадженню інновацій сьогодні та створять фундамент для успіхів у майбутньому».

Розробником може бути кожен

SAP анонсувала додаткові можливості в галузі low-code/no-code розробки, доступні користувачам на платформі SAP Business Technology Platform (SAP BTP). Вони дають змогу розробляти нові застосунки або без коду, або з використанням візуального інтерфейсу, покращуючи вже наявні системи й автоматизуючи складні завдання. Клієнти SAP отримають низку переваг. Використовуючи платформу  SAP AppGyver® для no-code-розробки, середовище SAP Business Application Studio для модульної розробки, а також SAP Process Automation для попереднього перегляду рішень, вони зможуть залучити обдарованих фахівців не лише з IT, а й інших департаментів.

DHL, світовий лідер у сфері логістики, використовує платформу SAP AppGyver для цифровізації процесів та оптимізації роботи працівників з управління автопарком. «Завдяки SAP AppGyver ми створили мобільний застосунок на iOS та Android, який допомагає ефективніше контролювати звіти про пошкодження та збитки нашого парку причепів у всій Європі, — прокоментував Іларі Аарікка (Ilari Aarikka), директор Trailer Pool&Fleet, DHL. — Застосунок також допоміг підвищити достовірність звітності та водночас зробити перевірки зручнішими для наших працівників».

Для професійних розробників SAP пропонує Free Tier модель технологічної платформи SAP. До неї входять рішення SAP HANA® Cloud та SAP Integration Suite, а також новий візуальний інтерфейс Horizon для SAP Fiori®.

На шляху до комбінованих корпоративних рішень

SAP оголосила про кілька оновлень, які допоможуть клієнтам розширювати їхній бізнес завдяки модульним гнучким рішенням, створеним за індивідуальними запитами. Останнє оновлення пакета SAP Integration Suite й інтеграції SAP BTP надають додаткові інструменти для об’єднання програм SAP зі сторонніми програмами, зокрема новими та готовими сценаріями, доступними в SAP API Business Hub. До кінця 2021 року SAP Integration Suite буде доступний на хмарній платформі Google. Наразі великі on-premise клієнти, які планують перехід у хмару, можуть ознайомитися з новим функціоналом SAP HANA Cloud. SAP також надає кілька варіантів, що спрощують міграцію on-premise систем у SAP Data Warehouse Cloud, і розширені можливості локалізації для SAP S/4HANA® Cloud.

Вбудований AI у всі рішення

SAP розширила можливості вбудованого штучного інтелекту для більш ефективного використання та підвищення продуктивності. Нові функції SAP Conversational AI спростили створення та моніторинг чат-ботів для автоматизації завдань і робочих процесів. Новий сервіс — помічник від SAP — побудований на базі нейромережі та може надавати персоналізовані рекомендації щодо широкого спектра бізнес-сценаріїв. Крім того, багато продуктів і послуг SAP тепер використовують можливості штучного інтелекту, наприклад, для автоматизації звірки документів, вилучення та обробки даних з бізнес-документів або надання рекомендацій щодо навчання.

Навчання від аудиторії до конференц-залів

Компанія запустила безкоштовний освітній сайт SAP Learning з простим, інтуїтивно зрозумілим дизайном для розробників усіх рівнів. Він допоможе спростити процес підвищення кваліфікації чи перекваліфікацію за ключовими областями. Освітній контент тут представлений у різних форматах: від сесій під керівництвом експертів і практичних занять до коротких навчальних відео. SAP також анонсувала освітню програму зі штучного інтелекту для середніх шкіл та програму для вузів, у межах якої їм буде надано спеціальний доступ до хмарних рішень SAP.

[i] За даними дослідження “Кількісна оцінка глобальної нестачі розробників на повну ставку”, Документ № US48223621, IDC, вересень 2021 р.

Про компанію

SAP один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру та різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Допоміжні служби чи рада директорів, склад або магазин, настільні чи мобільні застосунки — рішення SAP дають змогу підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій загалом, сформувати глибоке розуміння бізнесу та створити конкурентну перевагу. Рішеннями й сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів (зокрема системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність і сприяють безперервній адаптації та сталому розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного та металургійного секторів. SAP бере активну участь у розвитку національних IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вишами країни в межах глобальної програми «Університетський Альянс».

Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.