>

Менторська програма для українців за кордоном від SAP та СSR Ukraine: як українці та українки отримали офери від міжнародних компаній

У зв’язку з агресією росії проти України понад 11 млн1 громадян змушені були покинути Україну, а понад 4 млн біженців з України2 зареєструвалися на тимчасовий захисті або подібні програми національного захисту в Європі. Виникли гострі та надважливі питання, пов’язані з працевлаштуванням, відновленням соціальних контактів та нетворкінгу. А також виклики, які спричинені соціальною інтеграцією в життя приймаючої країни через певні культурні та інші особливості.

 

Саме це і обумовило необхідність та актуальність Менторської програми для українців за кордоном, яку започаткувала ГО Центр “Розвиток КСВ” за підтримки компанії SAP.

 

«Ми запросили менторів і менторок з різних куточків світу долучитися на волонтерській основі та допомогти українкам і українцям адаптуватися до нових реалій. Надати свою менторську підтримку українцям погодилися 90 менторів, з них 70 – з компанії SAP. Найбільше менторів реєструвалися з Німеччини, Угорщини, Франції, Польщі,  також були ментори з Іспанії, Чехії, Канади, США, Данії, Нідерландів, Австрії, Швейцарії, Австралії, Нової Зеландії, Бразилії, Великобританії, Болгарії, Латвії. Практично весь світ готовий допомогти українцям й українкам за кордоном», – Марина Саприкіна, керівниця ГО Центр «Розвиток КСВ», ініціаторка проєкту «Менторська програма для українців за кордоном».

 

«Ми вже мали успішний і тривалий досвід співпраці SAP та центру “Розвиток КСВ”, а саме спільно реалізовували програму менторства для дівчат від успішних жінок у технологічних сферах “Дівчата STEM” в Україні. Та, незважаючи на це, ідея розширити програму для всіх українців, які вимушено виїхали за кордон, стала певним викликом, часу на роздуми майже не було. Тому я безмежно вдячна своїм колегам із SAP, які відразу ж відгукнулись і дуже швидко допомогли реалізувати проєкт у таких масштабах», – Олена Лопушенко, керівниця департаменту аналізу та розвитку рішень SAP Ukraine.

 

У кожної пари ментор-менті протягом червня-серпня було мінімум три зустрічі. Ментори/ки розповідали українцям/кам про можливості працевлаштування за кордоном, про наявні вакансії та можливості навчання, надавали допомогу з організації нетворкінгу та з інтеграції у професійні спільноти, бізнес-асоціації, а також слушні поради щодо соціальної, побутової і культурної інтеграції.

 

«Програма якісно підготовлена, організатори надавали регулярну підтримку та інформували менторів. Також добре продумане поєднання пар ментор/підопічний. Моя менті зуміла підготувати документи та подати заявку на потрібні вакансії після того, як краще зрозуміла німецький ринок праці. Тепер вона отримала пропозиції щодо нових робочих місць тут, у Німеччині, і підписала контракт на свою нову роботу», Наталі Гаре, Product Manager, SAP S/4HANA Sustainability SAP, Німеччина.

 

Загалом програма об’єднала 90 пар менторів та менті у різних країнах. Найбільша кількість була у наступних країнах: Німеччина – 46 пар, Польща – 11 пар, Угорщина – 9 пар, Франція – 7 пар.

 

Наталія, учасниця програми, США: «Я отримала пропозицію від Amazon лише тому, що мала можливість спілкуватися з ментором.  І, звичайно, завдяки тому, що існувала така менторська програма. Тому для мене важливість цієї програми взагалі не піддається сумніву».

 

Анастасія, учасниця програми, Німеччина:  «Я прийшла у програму з запитом влаштуватися на роботу за фахом у Німеччині. У результаті з трьох компаній, які запрошували мене на інтерв’ю, всі три дали мені офери. Я обрала найвигідніший для себе і почала працювати вже через 2 місяці після наших сесій з менторкою».

 

Анна, учасниця програми, Франція: «Програма є важливою, адже жінки з дітьми, що виїхали за кордон через війну, знаходяться здебільшого без допомоги та відчувають себе покинутими на призволяще. Коли ти маєш відповіді на свої питання, це дає тобі можливість побачити перспективи, намалювати план дій і діяти». 

 

Вебсайт Програми: https://mentorplace.in.ua/en/ 

Linkedin Програми https://www.linkedin.com/company/mentorship-for-ukrainians

 

Довідка про компанії:

 

SAP – один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 400 000 клієнтів (в тому числі і системи SuccessFactors), передові технології цієї компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та сталого розвитку.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку національних IТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс».

Більш детальна інформація доступна на сайті: http://www.sap.ua

 

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). Детальніше: www.csr-ukraine.org

1Дані ООН – https://www.unn.com.ua/uk/news/1991409-v-oon-porakhuvali-skilki-ukrayintsiv-viyikhali-za-kordon-rekordna-kilkist

2 Центр стратегічних комунікацій https://www.facebook.com/StratcomCentreUA/posts/pfbid0AuoDd11F2yqgQ6nwKxfHKKFoYXS6u13Z6GZ7sKycRdGMJneMDoWqitAhDsgnEJRCl