>

В Україні відбувся Національний День дівчат у технологіях-2023

Компанія SAP стала однією з партнерів заходу. Також SAP спільно з CSR Ukraine організовує менторську програму в межах Всеукраїнського проєкту #ДівчатаSTEM.

 11 жовтня 2023 року, у Міжнародний день дівчат, Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine) в рамках ініціативи “Дівчата STEM” провів Національний день дівчат у технологіях за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Понад 1000 учасниць з 14 областей України, а також Чехії, Британії та Литви доєдналися до події як онлайн, так і офлайн. Дівчата отримали нові корисні знання під час майстер-класів та воркшопів від провідних експертів та експерток, якісно поліпшили свої навички, познайомилися з колежанками, а також із надихаючими й успішними жінками з топових технологічних компаній та державних установ, зокрема зі своїми майбутніми менторками, з якими вже у листопаді розпочнуть працювати над спільними  проєктами в межах Всеукраїнського проєкту #ДівчатаSTEM.

Метою Національного дня дівчат у технологіях було:

  • Звернути увагу на важливу роль STEM-професій у розвитку України та долучення до цього процесу дівчат.
  • Надихнути молодь історіями представниць STEM-сфер.
  • Продемонструвати переваги побудови кар’єри в технологічній сфері і відповідно пробудити інтерес дівчат до навчання й роботи у STEM.
  • Надати дівчатам можливість особисто спробувати себе у розв’язанні прикладних задач та продемонструвати як працюють технологічні компанії в реальності.
  • Розказати про перспективи технологічної сфери у майбутній відбудові України.

За результатами цього дня, 84% учасниць змінили свою думку з приводу STEMу на краще після екскурсії.  90%  учасниць розвіяли упередження стосовно гендеру у сфері STEM. 60% захід допоміг визначитися із майбутнім кар’єрним напрямком.

Офлайн компонент цього дня — 67 екскурсій у відомі компанії, які представили сфери високих технологій, агрокомплексу, фармацевтики тощо.

Марина Саприкіна, Голова правління ГО Центр “Розвитку КСВ” та засновниця напряму “Дівчата STEM” розповіла про невтішну ситуації із гендерною рівністю. Всьому світу потрібно щонайменше 100 років, аби її подолати. Стартапи, започатковані жінками, отримують лише 3% усіх венчурних інвестицій, наданих переважно тими компаніями, які також заснували жінки.

«Сьогодні ми проводимо захід з нагоди Дня дівчат у технологіях за важких обставин. В країні війна. І нам важливо говорити про STEM у контексті відбудови України, адже професії майбутнього нерозривно пов’язані з наукою і технологіями. Аби звернути увагу до жінок і дівчат у цій царині та подолати гендерну прірву, необхідно формувати партнерства, заручитися підтримкою чоловіків та долучати їх до жіночого руху STEM», — переконанна Марина Саприкіна.

Також під час заходу було оголошено переможниць окремих конкурсів:

Конкурс презентацій «З відновлення України». Серед 28 відібраних журі проєктів,  переможним став проєкт під назвою «Розмінування Чорного моря», авторкою якого є Ковтун Софія.

Конкурс  «Кращий технологічний проєкт». Серед 17 відібраних проєктів-фіналістів, журі відмітили філіал Дівчата STEM у місті Шостка із проєктом «Future health».

На цьому підтримка та розвиток Дівчат у STEM не завершується, а лише набирає неймовірних обертів. Так, CSR Ukraine спільно з компанією SAP організовує менторську програму в межах Всеукраїнського проєкту #ДівчатаSTEM. 20 менторок почнуть співпрацю зі своїми менті вже у листопаді цього року. Пари менторка-менті будуть чотири місяці працювати разом та реалізовувати спільний проєкт. Протягом цього часу будуть проводитися воркшопи та лекції.

«Ця програма є продовженням вже добре відомої у спільноті Дівчата STEM та найбільш очікуваною цього року. Формат менторства виявився не тільки унікальним, але і дуже ефективним для реалізації та розкриття потужних здібностей дівчат. Він допомагає їм створити високий рівень довіри і проявити впевненість у собі та сміливість позбутися страхів та упереджень», — прокоментувала Олена Лопушенко, керівниця департаменту розвитку рішень SAP.

Генеральним партнером заходу стала компанія Infopulse. Партнерами Національного дня дівчат у технологіях стали: фармацевтична компанія «Корпорація «Артеріум», Kernel, SAP.

Захід організовано за інформаційної підтримки: Мала академія наук України, Інститут модернізації змісту освіти, освітній проєкт “На урок”, Український Державний Центр Позашкільної Освіти.

Організатори події:

Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) – провідна експертна організація, яка просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності в Україні. Протягом 15 років ми об’єднуємо компанії, адвокатуємо розвиток КСВ на національному рівні, а також спільно з бізнесом і донорами реалізуємо ініціативи, спрямовані на вирішення актуальних соціальних питань.

Дівчата STEM – це ініціатива, заснована Центром “Розвиток КСВ” у 2016 році. Вона спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії та на підвищення віри дівчат у власні здібності й можливість побудувати STEM-кар’єру в Україні. Саме тому ми об’єднуємо дівчат і жінок з усієї України, яких єднає захоплення STEM – наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Окремі заходи, проведені у рамках ініціативи “Дівчата STEM”: “День дівчат в ІКТ 2023”, конференція “Жінки у науці 2022”, “Бути в IT ніколи не пізно”, підкаст “Вона в STEMi 2022”, конкурс “Найкращий гендерночутливий STEM-урок 2022”,  “Національний День Дівчат у технологіях 2021”, Всеукраїнський конкурс “Кращий гендерночутливий STEM-урок”, “День дівчат в ІТК 2021”, “Girls STEM Camp 2021”.