>

Надихаємо молодь на позитивні зміни у часи випробувань: Social Impact Award Ukraine 2023

29 вересня відбувся фінальний пітчинг та оголошення переможців SIA Ukraine 2023, які отримали фінансування на початковому етапі для запуску соціальних проєктів, що мають великий вплив на суспільство. Церемонію провів Юрій Степанець, громадський активіст та член Молодіжної ради при Президентові України.

Безпрецедентно, другий рік поспіль, Social Impact Award Ukraine (SIA) проводила свій захід в умовах повномасштабної війни. Прикметно, що навіть попри труднощі, пов’язані з пошуком притулку в бомбосховищах та евакуацією, як учасники, так і їхні віддані тренери та наставники залишалися рішуче відданими своєму плану розвитку. Рекордна кількість молодих інноваторів – 215 – сміливо заповнили аплікаційні форми, поділившись своїми оригінальними ідеями щодо того, як зміцнити свою країну через Social Impact Award Ukraine 2023.

Др. Артем Корнецький, голова School of ME та SIA Ukraine: «І знову ми проводимо церемонію в умовах війни. Проте ніщо не може зупинити українську молодь. Особливо приємно, що цьогоріч дві команди-переможці  — це соціальні шкільні підприємства. SIA доводить, що вік не є перепоною для мети, а також надихає на майбутні звершення».

Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine та членкиня цьогорічного журі: «На мій погляд, соціальний аспект підприємництва з’явився в Україні досить нещодавно, і дуже приємно бачити, що зараз створюються проєкти саме в цій сфері. У SAP корпоративна соціальна відповідальність, що є частиною нашої цілісної системи сталого розвитку, зосереджена зокрема й на прискоренні соціального бізнесу. Тому SAP уже вкотре підтримує SIA, а співробітники компанії охоче долучаються до менторських та експертних сесій, щоб поділитися досвідом та знаннями з командами, підтримати та покращити їхні проєкти. Мені приємно приєднатися до події та бути в складі журі конкурсу. Усі учасники Social Impact Award є драйверами соціального підприємництва в українському суспільстві, і кожен фіналіст для мене вже є переможцем».

З командами працювали експерти та ментори SAP, які ділились своїм досвідом та надавали ідеї для покращення проєктів. Серед них Сергій Катеринич,  Олена Кушаковська, Марина Репецька, Методі Сідеров, Патрік Муассон та Себастьєн Брун.

 Сергій Катеринич, Product Expert, SAP Digital Manufacturing, SAP Ukraine та експерт SIA 2023: «Три роки поспіль я мав можливість занурюватись у світ ідей і думок незнайомих мені людей, з різними амбіціями й потребами. Різні проєкти, такі не схожі один на одного, у різних реаліях вихору навколишніх подій. Але за кожним з них проглядалося прагнення привнести в наше суспільне життя частинку себе заради спільного благополуччя. Саме це мотивує мене примножувати їхні внески досвідом та знаннями, набутими в нашій компанії».

Марина Репецька, Digital Assets Manager, MEE Digital Hub, SAP Ukraine та експертка SIA 2023: «Оскільки в мене чималий досвід спілкування з клієнтами та підготовки різноманітних матеріалів (щодо маркетингу й продажів) для залучення потенційних клієнтів, виникло бажання ним поділитися. Зараз українці, особливо молоді й талановиті, мають безліч крутих ідей, але не знають, як їх реалізувати, або не мають відповідних можливостей. Тож допомогти їм у цьому було моїм внеском у краще майбутнє нашої країни, а також мотивацією до подальшого розвитку власних скілів»,

Себастьєн Брун, Global Solution Owner for Preferred Success for HXM, SAP SE та експерт SIA 2023: «Коли я приєднався, то не був упевнений, чого очікувати від заходу такого формату: віртуальна презентація із живим перекладом. Проте я високо оцінив, як сесія була організована та налаштована. Передусім мені сподобався інтерес цих молодих підприємців, їхня зацікавленість, запитання й бажання вчитися. З такими людьми, як вони, майбутнє України — у дуже хороших руках!»

Завдяки постійній підтримці SAP та наших відданих партнерів, 17 команд успішно пройшли до фіналу інкубаційної програми SIA. Серед них 5 команд отримали призи в розмірі від 1000 до 1500 євро, а також ексклюзивне запрошення на глобальний саміт SIA в Белграді, Сербія, що надає їм можливість поспілкуватися з молодими соціальними підприємцями з усього світу. Суддівська колегія обрала чотирьох переможців, а одне підприємство отримало перше місце у Community Voting, де громадськість віддавала свої голоси за улюблені проєкти.

Цього року переможцями стали МАМ (Make Amazing Motherhood) – чернігівська ініціатива, спрямована на створення спеціалізованого простору для жінок у декретній відпустці; TreeD Technology, соціальне шкільне підприємництво, яке впроваджує технологію 3D-друк в освіті; Sita Nation – проєкт, присвячений боротьбі з бідністю через соціальний бізнес, який займається інкубацією та вирощуванням курей для внутрішньо переміщених осіб; та Vydala Hromada – онлайн-сервіс, що полегшує пошук фінансування для авторів-початківців. Кожна з цих видатних ініціатив отримала приз у розмірі 1500 євро. Крім того, громада об’єдналася навколо соціального проєкту PE-Sick, підтримавши створення першого реабілітаційного центру для собак з психологічними захворюваннями щедрим призом у розмірі 1000 євро.

Поки переможці готуються до майбутнього Саміту в Белграді, команда організаторів вже з нетерпінням чекає на SIA Ukraine 2024. Ольга Митлович, вчителька, яка надихнула своїх учнів на створення команди-переможця TreeD Technology, зазначила: “Ми маємо амбітні цілі, і фінансування від SIA прискорить їх реалізацію.

Проведення Social Impact Award Ukraine 2023 стало можливим завдяки підтримці SAP, SILAB Ukraine, EVPA, USVF, Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), ERSTE Foundation, WU Vienna.

Про нагороду Social Impact Award: SIA надихає молодь змінювати світ на краще у 18 країнах Європи, Центральної Азії та Східної Африки. SIA підтримує їхній розвиток як активних агентів змін, які створюють соціальні підприємства та інноваційні рішення для вирішення найактуальніших світових проблем. Для цього SIA проводить місцеві заходи та організовує семінари з соціального підприємництва, запускає інкубатори для перевірки та створення прототипів соціальних та бізнес-моделей, а також мобілізує глобальну спільноту соціальних підприємців, чиї історії надихають місцеву молодь до дій.