>

SAP презентувала свої рішення для заміни російського програмного забезпечення та акцентувала на важливості розвитку ERP-ринку в Україні

У межах CFO Forum, щорічного форуму фінансових директорів України, який тривав упродовж 2-3 листопада, відбулася панельна дискусія на тему «ERP-системи та автоматизація — відкрита розмова про практичність». Під час цього обговорення експерти розглянули важливі питання щодо заміни російського програмного забезпечення та майбутнього розвитку ринку ERP-систем в Україні й світі загалом.

«Український ERP-ринок відстає від західного принаймні на 10 років. Це відбулося через те, що програма 1С масово заполонила ринок країни та не сприяла сучасному розвитку ERP. Та оскільки сьогодні багато компаній вважають репутаційно неприйнятним продовжувати працювати з цим російським продуктом, наша держава отримала унікальну можливість зробити якісний стрибок і надолужити прогалину в розвитку», — зазначила Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine та учасниця панельної дискусії.

Ганна підкреслила унікальність підходу SAP та надала розгорнутий огляд доступних рішень для будь-якого підприємства, незалежно від його розміру й галузі.

Зокрема в компанії є готове рішення SAP BusinessOne (SAP B1), яке повністю локалізоване під ринок України (здійснено розширення до вимог українського законодавства та сталої бізнес-практики в Україні), а також наявні сертифіковані партнери з прикладами реальних проєктів і реалізованим переходом із рішення 1С на SAP BusinessOne.

Для компаній, які готові працювати у хмарі, SAP пропонує локалізоване рішення SAP S/4HANA Public (GROW-пакет), а для великих підприємств різної структури — систему SAP S/4HANA, що також має розширення під законодавство України. Великим компаніям, які мають розгалужену організацію, SAP може надати дворівневу систему (2-tiers ERP), коли на дочірніх структурах і філіях впроваджується система SAP BusinessOne або рішення в публічній хмарі, а на рівні холдингу — велика ERP: SAP S/4HANA.

Для цілісної трансформації клієнтів в інтелектуальні підприємства компанія пропонує RISE with SAP — це комплексна пропозиція, яка надається на основі підписки, містить одну відповідальну сторону за обслуговування, операції та підтримку. Вона складається з хмарних рішень, інфраструктури та послуг, які допомагають перенести ERP в хмару. Цілісний підхід допомагає компаніям по-справжньому змінити бізнес, забезпечуючи постійну трансформацію.

Отже, залежно від розміру й потреб підприємства, SAP пропонує відповідні пакети, які охоплюють усі аспекти діяльності компанії. Клієнти можуть будувати власне рішення як у публічній хмарі, так і в приватній на надійних платформах, не упускаючи жодного процесу діяльності підприємства.

Для підрозділу CFO в портфель рішень SAP входять усі можливі фінансові рішення, зокрема й для стратегічного планування та моделювання, бюджетування, обліку витрат і формування собівартості, маржинального аналізу отриманих результатів тощо.

«Як вендор ми і далі залишаємося в Україні та рухаємося пліч-о-пліч із нашими клієнтами. Ми довели, що є надійним партнером як у хороші часи, так і в погані. З початком повномасштабної війни SAP скасувала оплату підтримки, але водночас забезпечує безплатне технічне обслуговування всім клієнтам. Компанія також допомагає державі, надаючи безкоштовні рішення в критично важливих для неї сферах, зокрема щодо медичного забезпечення. SAP пропонує своїм клієнтам автоматизацію всіх процесів, дотичних до керування підприємством, включаючи рішення для 27 індустрій та для лінійок бізнесу (LoB). Ми допомагаємо компаніям стати стійкішими та працювати ефективніше», — зазначила Ганна Мікулицька.

Модератором панельної дискусії виступив Олексій Янковський, партнер, керівник практики з надання консультаційних послуг у сфері IT і кібербезпеки, KPMG в Україні.

«Впровадження сучасної ERP-системи має суттєво підвищити ефективність організації, стандартизувати та забезпечити контрольованість бізнес-процесів на основі кращих практик. Водночас для забезпечення успішного впровадження необхідно виконати ряд важливих умов. Важливо врахувати такі моменти, як визначення цільової архітектури, забезпечення готовності компанії до впровадження, ретельне планування проєкту. Також важливим елементом є необхідність побудови зрілого проєктного управління, яке включає в себе управління змінами, ризиками, комунікаціями на проєкті, високий рівень залученості вищого керівництва, а також наявність незалежного контроля якості для масштабних впроваджень», — прокоментував Олексій Янковський, Партнер, керівник практики консультаційних послуг у сфері технологій та кібербезпеки, KPMG в Україні

Ця панельна дискусія дала важливі відповіді на запитання щодо розвитку ERP-ринку в Україні та зробила цінний внесок у розуміння сучасних технологій та підходів до автоматизації бізнес-процесів.

Ukrainian CFO Forum — єдина в Україні комунікаційна платформа для фінансових директорів, у межах якої визначаються останні економічні події та світові тренди. Понад 20 років форум сприяє розвитку компаній, надаючи доступ до експертизи провідних фінансистів, бізнесменів і лідерів думок у різних сферах економіки. Головна тема цьогорічного заходу — «Стратегія та інструменти трансформації бізнесу».