>

Менторська програма “Дівчата STEM” 2024: представлено більше 20 інноваційних проєктів дівчат у науці та технологіях

SAP Ukraine вже більше 5 років підтримує менторську програму в межах Всеукраїнського проєкту #ДівчатаSTEM, яку організовує ГО Центр “Розвиток КСВ”.

Менторська програма “Дівчата STEM” 2024 тривала понад 4 місяці за участю більше ніж 20 менторок, а також учасниць-менті з усієї України, у тому числі переселенок з окупованих територій.  Пари менторка-менті працювали разом та реалізовували спільні проєкти.

22 березня 2024 року відбулася конференція  “Жінки в STEM: від мрії до дії” 2024: як жінки у науці та технологіях стають рольовими моделями для дівчат, аби ті обирали STEM-кар’єру. Подія включала в себе мотиваційні доповіді менторок “Дівчата STEM”, які входять у ТОП-20 жінок в STEM України. Це провідні науковиці та CEO кращих технологічних компаній, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Спікерки поділилися знаннями, досвідом, власними історіями, обмінялися думками та унікальними порадами щодо навичок, котрі варто розвивати для досягнення успіху. Подію відвідали дівчата-менті та їх менторки з Менторської програми #ДівчатаSTEM.

Конференція «Жінки в STEM: від мрії до дії» – щорічний захід менторської програми Дівчата STEM, що спрямований на збільшення спільноти жінок та дівчат, які захоплюються STEM (S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

2 квітня 2024 року відбулася конференція “Дівчата в STEM: Досліджуй. Змінюй. Надихай”. Метою заходу було надання можливості для комунікації між дівчатами-менті, що вже реалізовують себе у STEM в межах менторської програми від ініціативи Дівчата STEM, та молоддю, що, можливо, ще не має значних досягнень у цій сфері, але має бажання проявити та спробувати себе в ній. Також цей захід був можливістю для бізнесу та фахівців STEM-середовища знайти молоді таланти у свої команди.

Під час конференції дівчата-менті презентували фінальні ідеї та проєкти, які вони розробили з менторками під час Менторської програми.

Марина Саприкіна, Керівниця Центру КСВ та ідейна натхненниця “Дівчата STEM”: “Інвестувати час та ресурси у молодих дівчат у STEM-сферах та підтримувати молодь  – необхідність. Це не лише інвестиція у їхнє майбутнє вже сьогодні, але й крок до рівноправної, інноваційної та стабільної науково-технологічної України”.

Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine та одна з менторок програми “Дівчата STEM”: “У SAP Ukraine ми віримо у силу інновацій та потенціалу кожної дівчини, яка обирає кар’єру в STEM-сфері. Наша підтримка ініціативи ‘Дівчата STEM’ спрямвана на те, щоб сприяти розвитку рівноправного технологічного майбутнього”.

Конференція “Дівчата в STEM: Досліджуй. Змінюй. Надихай” створює платформу для збільшення присутності жінок у STEM, сприяє інноваційному розвитку та підтримці молодих талантів, а також створенню стабільного та конкурентоспроможного науково-технологічного сектору в Україні.

Формат менторства позитивно зарекомендував себе для реалізації та розкриття здібностей учасниць. Очікується, що дівчата-менті продовжать вивчення та поглиблення своїх проєктів, а також долучать до них своє оточення.

Довідка:

Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) – провідна експертна організація, яка просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності в Україні. Протягом 15 років ми об’єднуємо компанії, адвокатуємо розвиток КСВ на національному рівні, а також спільно з бізнесом і донорами реалізуємо ініціативи, спрямовані на вирішення актуальних соціальних питань.

Дівчата STEM – це ініціатива, заснована Центром “Розвиток КСВ” у 2016 році. Вона спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії та на підвищення віри дівчат у власні здібності й можливість побудувати STEM-кар’єру в Україні. Саме тому ми об’єднуємо дівчат і жінок з усієї України, яких єднає захоплення STEM – наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Стратегія SAP полягає в тому, щоб допомогти кожному бізнесу працювати як розумне, стійке підприємство. Як лідер на ринку прикладного програмного забезпечення для підприємств SAP допомагає компаніям будь-якого розміру та в усіх галузях працювати якнайкраще: на клієнтів SAP припадає 87 % загальної світової торгівлі. Машинне навчання, інтернет речей (IoT) і передові аналітичні технології дають компанії змогу перетворити бізнес клієнтів на інтелектуальні підприємства. SAP допомагає людям і організаціям отримати глибоке розуміння бізнесу та сприяє співпраці, завдяки якій вони можуть випереджати конкурентів. Наскрізний набір застосунків і послуг SAP дозволяє бізнесам і державним клієнтам у 26 галузях у всьому світі працювати прибутково, постійно адаптуватися та відрізнятися.

На український ринок SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 200 компаній, у тому числі державні організації, підприємства нафтогазової, енергетичної, металургійної, фармацевтичної галузей, сфери торгівлі, професійних послуг та інших секторів. SAP має мережу професійних і висококваліфікованих партнерів, які надають свої послуги в Україні. Компанія активно допомагає українському бізнесу та населенню під час війни. Більш детальна інформація доступна на сайті: www.sap.ua.