>

SAP ogłosił wyniki konkursu SAP Quality Awards w Europie Środkowej i Wschodniej. Panel ekspertów zewnętrznych i wewnętrznych wyłonił zwycięzców z Czech, Węgier i Polski w czterech głównych kategoriach konkursowych. Nagrody SAP Quality Awards to platforma dla klientów SAP i ich partnerów wdrożeniowych do dzielenia się doświadczeniami z udanych projektów transformacji cyfrowej.

Rynek rozwiązań cyfrowych dla biznesu bardzo przyspieszył w ostatnich dwóch latach. Elastyczność, odporność i zdolność do szybkiego podejmowania nowych wyzwań stały się kluczowymi czynnikami sukcesu, a firmy z Europy Środkowo-Wschodniej udowodniły, że są gotowe do transformacji i dostosowania się do wymagających czasów. SAP od lat promuje jakość, a najlepszym sposobem na pokazanie, że inwestycja w jakość się opłaca, jest wyróżnienie klientów, którzy zrealizowali doskonałe projekty transformacji cyfrowej opartej o rozwiązania SAP – mówi Tom Kindermans, dyrektor zarządzający na region CEE w SAP.

W trzynastej edycji nagród SAP Quality Awards wprowadzono nową kategorię „Digital Pioneer”, aby wyróżnić odważne projekty, które wyznaczają trendy w transformacji przedsiębiorstw. Pozostałe kategorie to „Rapid Time to Value” i „Business Transformation”. Ta ostatnia została także podzielona na podkategorie „Enterprise Solutions” oraz ” Functional Transformation”.

Jury wybrało dwunastu zwycięzców spośród liderów transformacji cyfrowej w regionie CEE i czterech głównych laureatów. Firma z najwyższym wynikiem wśród zwycięzców zostanie ogłoszona jako Global Winner na stronie głównej globalnego konkursu SAP Quality Awards i zostanie automatycznie nominowana do rundy regionalnej.

Projekt z Polski zwycięzcą podkategorii Business Transformation: Functional Transformation

Głównym laureatem w podkategorii „Functional Transformation” została Grupa Raben z Polski. Ta międzynarodowa firma logistyczna zdecydowała się na stworzenie jednego, kompleksowego środowiska HR, które wspierałoby jej menedżerów, pracowników i zespół HR w 24 jednostkach biznesowych w Polsce i 11 innych krajach europejskich. Jurorzy docenili Grupę Raben za odpowiedzialność za projekt, skuteczną komunikację i dostarczenie wysokiej jakości wyników w krótkim czasie. Partnerem nagrodzonej firmy w transformacji cyfrowej procesów HR jest firma Gavdi.

Zrealizowanie w ciągu 10 miesięcy tak szerokiego zakresu wdrożenia, obejmującego wiele rozwiązań SAP i Gavdi, jest samo w sobie wyjątkowym osiągnięciem. A ponieważ celem nie było samo wdrożenie, a raczej znacząca optymalizacja procesów i implementacja nowych rozwiązań, poprzeczka dla projektu była ustawiona bardzo wysoko już na etapie tworzenia jego koncepcji. Osiągnięcie to było możliwe przede wszystkim dzięki naszemu profesjonalnemu i zmotywowanemu zespołowi, który na każdym kroku starał się zapewnić jak najlepszy efekt końcowy – podkreśla Anita Koralewska-Ratajczak, Dyrektor Działu Personalnego Grupy Raben.

Pozostali zwycięzcy

Kategoria „Business Transformation” przeznaczona jest dla rozbudowanych projektów, które zmieniają sposób prowadzenia biznesu przez klientów. W podkategorii „Enterprise Solutions” zwyciężył czeski lider branży sektora utilities GasNet. Firma została nagrodzona za wdrożenie systemu ERP S/4HANA Cloud, obejmującego trzy podmioty prawne na rynku czeskim i 1600 użytkowników. Partnerem przy wdrożenia była firma IBM.

Drugą główną kategorią konkursową była „Rapid Time to Value”, przeznaczona dla krótszych projektów, nastawionych na szybkie wygenerowanie wartości dodanej i szybki zwrot z inwestycji. Zwycięzcą w tej kategorii zostało czeskie przedsiębiorstwo Dormer Pramet, wspierany przez Actum Digital. Firma postawiła sobie ambitny cel stworzenia ujednoliconego doświadczenia użytkownika w jednej platformie cyfrowej ze spójnym CX na wszystkich rynkach, obejmującym treści, informacje o produktach i e-commerce, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia w e-sklepie.

W nowej kategorii konkursowej „Digital Pioneer” doceniono pierwsze wdrożenia rozwiązań SAP, które zainspirowały innych do pójścia w ich biznesowe ślady. Węgierski producent skrobi natywnej i izocukru – firma Hungrana – postawił sobie za cel usprawnienie procesów utrzymania produkcji, skupienie się na przejrzystych wskaźnikach KPI i raportach kosztowych oraz zwiększenie efektywności operacyjnej dzięki wprowadzeniu cyfrowego obiegu dokumentów.

Niezwykłe osiągnięcia

Jurorzy nagrodzili również Air Serbia, Magyar Államkincstár DTEK Grids, ORBICO i Żabka Polska za wyjątkowe osiągnięcia w kategorii „Business Transformation: Enterprise Solutions”. W kategorii “Business Transformation: Functional Transformation” doceniono Carrefour Romania, KBC Global Services NV oraz Profi Rom Food. Körber Supply Chain Software GmbH/JYSK HU i SK hi-tech battery materials Poland zostały wybrane jako zwycięzcy w kategorii Rapid Time to Value, a T-Mobile Polska jako laureat w kategorii Digital Pioneer.

Nagrody SAP Quality Awards są przyznawane w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od 2009 roku. Każdego roku do konkursu jest zgłaszanych około 250 projektów wdrożeniowych. Więcej informacji o zwycięzcach i ich projektach można znaleźć na stronie SAP Quality Awards.