>
SAP wprowadza do swojego portfolio kompleksowy zestaw narzędzi, usług i udogodnień finansowych, który ma pomóc każdemu klientowi przenieść się do chmury i utrzymać tempo oraz poziom innowacji, jakie daje korzystanie z niej.
Nowy program migracji i modernizacji związany z RISE with SAP ma wspierać klientów w budowaniu strategii biznesowych zorientowanych na chmurę. Odpowiada on na dwa podstawowe wyzwania, z którymi mierzą się przedsiębiorstwa przenoszące się do środowiska chmurowego – zakres i koszt. Daje liderom pewność, że nawet najbardziej złożone systemy ERP można przenieść do chmury, pomagając m.in. w eliminacji silosów danych i złożoności procesów.
– Każda firma potrzebuje strategii biznesowej zorientowanej na chmurę. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, by klienci rozpoczynali migrację i modernizację i korzystali z potencjału innowacji w chmurze, w tym rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i zrównoważonym rozwoju – mówi Eric van Rossum, dyrektor ds. marketingu rozwiązań cloud ERP, SAP.
Program migracji i modernizacji RISE with SAP pomaga klientom otworzyć się na innowacje, korzystać z stałych aktualizacji i nowych możliwości. W przypadku klientów, którzy już działają w chmurze, SAP przejmuje ciężar zarządzania nią, budując niezawodność, wzmacniając bezpieczeństwo i zgodność oraz wykorzystując potencjał danych biznesowych. Bez względu na to, czy przedsiębiorstwa korzystają z SAP ERP Central Component (SAP ECC) czy SAP S/4HANA, wiedza oraz usługi zawarte w programie pozwalają przejść ścieżkę od przygotowania do uruchomienia rozwiązania. Program wprowadza również zestaw nowych usług i zachęt, aby pomóc klientom w przejściu na system RISE with SAP.
– Wprowadzając program, SAP jasno sygnalizuje, że jest świadomy złożoności wyzwań, z jakimi borykają się klienci przechodzący do chmury. Jednocześnie uwzględniane i doceniane są ich wcześniejsze inwestycje w istniejące systemy. Rozszerzając ofertę RISE with SAP o zachęty finansowe i wsparcie, SAP potwierdza swoje obietnice aktywnego wspierania klientów w ich podróży do chmury i ułatwiania tej migracji. Doceniamy tę inicjatywę, a kolejnym krokiem jest dalsze doskonalenie i rozszerzanie tej oferty we współpracy z SAP, aby uwzględniała złożone wymagania i wyzwania firm, które decydują się na proces transformacji chmurowej. W ten sposób chcemy zapewnić im perspektywę pełnego korzystania z możliwości RISE with SAP – wyjaśnia Christine Grimm z zarządu DSAG.
Możliwość zrównoważenia kosztów migracji i transformacji
Jednocześnie, SAP umożliwia klientom obniżenie kosztów migracji nawet o 50% i skrócenie czasu wdrożenia. Do końca 2024 r. przy przechodzeniu na rozwiązania RISE with SAP lub GROW with SAP, klienci SAP S/4HANA i SAP ECC będą mieli bowiem dostęp do środków, które mogą wykorzystać do zmniejszenia kosztów utrzymania, usług lub subskrypcji chmurowych. Ta oferta będzie obejmować SAP S/4HANA Cloud oraz rozszerzające jej możliwości rozwiązania biznesowe, służące do zarządzania łańcuchem dostaw, zasobami ludzkimi, wydatkami, CRM, narzędzia do transformacji biznesowej i platformę technologiczną dla biznesu.
Metodologia RISE with SAP zapewnia spójność i jakość
Wszystkie wdrożenia – zarówno przez SAP, jak i ekosystem partnerów – będą teraz odbywać się w oparciu o metodologię RISE with SAP. Dzięki temu możliwy będzie przewidywalny harmonogram projektu, jego transparentny przebieg, a także kontrola kluczowych kamieni milowych. Wsparcie usług i specjalistów SAP gwarantuje, że metodyka będzie stosowana od początku, aż do momentu startu systemu, przygotowując klientów w odpowiedni sposób na innowacje. SAP szkoli i waliduje partnerów w zakresie korzystania z metodologii RISE with SAP i będzie ściśle z nimi współpracować, aby zapewnić spójność i jakość.
Wprowadzenie usługi SAP S/4HANA Cloud Safekeeper
Dla klientów, którzy potrzebują więcej czasu na zakończenie pełnej migracji, wprowadzono usługę SAP S/4HANA Cloud Safekeeper. Jest przeznaczona dla klientów korzystających z RISE with SAP, którzy wchodzą w okres wsparcia dla starszych wersji SAP S/4HANA. Dzięki SAP S/4HANA Cloud Safekeeper klienci mogą przygotować swoje systemy do aktualizacji do najnowszej wersji SAP S/4HANA. Obejmuje ona usługi modernizacji i optymalizacji infrastruktury, zapewniając jednocześnie ciągłość działania bieżącego systemu klienta dzięki aktualizacjom i łatkom przez kolejne dwa lata.