>

Sektor energetyczny stoi na rozdrożu, u progu transformacji wymuszonej zarówno przez zmiany geopolityczne na Wschodzie, jak i trendy ekologiczne na Zachodzie.

Z najnowszego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że kluczem do zrównoważonego rozwoju jest dynamiczny wzrost udziału OZE, który nie tylko zmniejszy naszą zależność od węgla, ale również uczyni nas liderem w produkcji zielonej energii. Jednakże, aby wykorzystać ten potencjał, musimy stawić czoła wyzwaniom związanym z modernizacją sieci i stabilnością dostaw, a także zwiększyć nasze inwestycje w technologie przyszłości, takie jak magazyny energii czy CCS.

Scenariusz PEP2040, łączący OZE z energią jądrową, wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które zapewni nam stabilny i niskoemisyjny system energetyczny. Znajdująca się między zachodnimi trendami ekologicznymi a wschodnimi zmianami geopolitycznymi, polska energetyka wymaga strategicznych decyzji, które zdecydują o jej przyszłości. Ze względu na strategiczną ważność energetyki dla gospodarki i społeczeństwa, jej przyszłością zajmujemy się na łamach podcastu “Biznes napędzany cyfrowo”.

W tym odcinku podcastu przyjrzymy się bliżej wyzwaniom i szansom, jakie niesie ze sobą ten dynamiczny proces. Swoją wiedzą dzielą się Piotr Ferszka, prezes SAP Polska, lider w dziedzinie transformacji cyfrowej i innowacji oraz Filip Kowalski, General Manager, Sektor Energetyki i Zasobów Naturalnych SAP Middle Eastern Europe, ekspert ds. energetyki i surowców naturalnych. Rozmowę moderuje Paweł Luty.

Tematy poruszane w podcaście:

  • Wpływ geopolityki na transformację sektora energetycznego.
  • Wyzwania i szanse związane z cyfrową transformacją energetyki.
  • Dekarbonizacja polskiej gospodarki i jej wpływ na sektor energetyczny.
  • Dezinwestycje w sektorze wytwórczym i wydobywczym.
  • Zielony wodór jako szansa dla polskiej energetyki.
  • Przykładowe rozwiązania i dobre praktyki.
  • Wnioski i rekomendacje dla firm z sektora energetycznego.

Podcast jest przeznaczony dla osób zainteresowanych tematyką energetyki, transformacji cyfrowej i zrównoważonego rozwoju.

Podczas podcastu prezentujemy konkretne przykłady i case studies, pokazujące jak firmy z sektora energetycznego radzą sobie z wyzwaniami transformacji.

Podcast zawiera również praktyczne wskazówki i rekomendacje dla osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji sektora energetycznego.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu i dołączenia do dyskusji o przyszłości sektora energetycznego!

 Spotify

 Apple Podcasts

Biznes napędzany cyfrowo to podcast SAP, w którym pokazujemy inspirujące historie związane z transformacją cyfrową. Pokazujemy jak na narzędzia cyfrowe zmieniają biznes, pomagają budować zespoły i wpływają na naszą codzienną pracę. To seria wywiadów z praktykami biznesu IT oraz ekspertami. Współprowadzącymi podcast są liderki i liderzy SAP Polska oraz Paweł Luty.