>

Raport Grant Thornton podkreśla znaczenie różnorodności i inkluzywności w polskich firmach, zwracając uwagę na spadek udziału kobiet w zarządach do 27% oraz na dominację osób w średnim wieku w kierownictwie, z marginalnym udziałem młodych i starszych pracowników. Zauważa również ograniczoną różnorodność etniczną, z jedynie 4% obcokrajowców w zarządach. Te wnioski wskazują na potrzebę dalszych działań na rzecz budowania zróżnicowanych miejsc pracy.

Dlatego w naszym podcaście “Biznes napędzany cyfrowo” omawiamy, jak narzędzia cyfrowe mogą wspierać tworzenie inkluzywnych środowisk pracy, promując różnorodność poprzez ułatwienie komunikacji i zarządzania talentami. Technologia oferuje możliwości, które mogą pomóc liderom w przekształcaniu tradycyjnych biznesów w przestrzenie otwarte dla każdego, niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia.

Liderzy i liderki organizacji technologicznych mierzą się z wieloma wyzwaniami. Połączenie różnych ról biznesowych i życiowych, budowanie inkluzywnych zespołów, a także nadążanie za dynamicznymi zmianami w branży to tylko niektóre z nich. W tym odcinku podcastu przyjrzymy się bliżej tym wyzwaniom i sposobom, w jakie można im sprostać. Swoją wiedzą dzielą się Magda Dziewguć, szefowa Google Cloud Poland, doświadczona liderka z wieloletnim stażem w branży technologicznej oraz Dorota Zaremba, wiceprezeska SAP Polska, ekspertka ds. zarządzania i rozwoju zespołów. Rozmowę moderuje Paweł Luty.

Tematy poruszane w podcaście:

  • Wyzwania współczesnych liderek w branży technologicznej.
  • Korzyści płynące z budowania inkluzywnych zespołów.
  • Rola narzędzi cyfrowych w tworzeniu otwartych i przyjaznych środowisk pracy.
  • Przykładowe rozwiązania i dobre praktyki.
  • Wnioski i rekomendacje dla liderek i liderów.

Podcast jest przeznaczony dla osób zainteresowanych tematyką leadershipu, inkluzywności i transformacji cyfrowej w biznesie.

Podczas podcastu prezentujemy konkretne przykłady i case studies, pokazujące jak liderki i liderzy wdrażają rozwiązania sprzyjające budowaniu inkluzywnych zespołów.

Podcast zawiera również praktyczne wskazówki i rekomendacje dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności liderskie i tworzyć bardziej przyjazne środowiska pracy.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu i dołączenia do dyskusji o tym, jak budować lepsze i bardziej inkluzywne środowiska pracy w branży technologicznej!

Spotify
Apple Podcasts

Biznes napędzany cyfrowo to podcast SAP, w którym pokazujemy inspirujące historie związane z transformacją cyfrową. Pokazujemy jak na narzędzia cyfrowe zmieniają biznes, pomagają budować zespoły i wpływają na naszą codzienną pracę. To seria wywiadów z praktykami biznesu IT oraz ekspertami. Współprowadzącymi podcast są liderki i liderzy SAP Polska oraz Paweł Luty.