>

SAP представила нове рішення для розробки продуктів, які відповідають принципам сталого розвитку

ESG [1] рішення SAP Responsible Design and Production створено для пришвидшеного переходу до циклічної економіки [2]

У міру набуття чинності нормативних актів, що регулюють практики сталого розвитку, таких як податки на пластик, рішення SAP Responsible Design and Production надасть компаніям змогу швидше трансформуватися відповідно до викликів циклічної економіки, а також розширити можливості управління даними та їхньої аналітики. Нове рішення допомагає компаніям отримати чіткіше уявлення про матеріальні потоки, що проходять через їхні бізнес-процеси, зокрема відстеження та дотримання відповідних вимог, які невпинно змінюються, особливо коли йдеться про упаковку та пластик. Оскільки компанії все частіше розробляють екологічно чисті продукти, управління матеріалами й нормативними даними стає одним з найскладніших завдань для споживчої індустрії.

Ендрю Морлет, генеральний директор Фонду Еллен Макартур, зазначає: «Циклічна економіка ґрунтується на трьох ключових принципах: зниженні кількості відходів, повторному використанню продуктів і матеріалів, а також на відновленні природи. Цифрові рішення відіграють важливу роль у переході до нового типу економіки. Завдяки їм бізнес може впроваджувати практики сталого розвитку у всі свої процеси, починаючи з проєктування, передусім націленого на скорочення відходів, і закінчуючи відстеженням життєвого циклу матеріалів».

За допомогою нового хмарного рішення SAP, створеного разом з Accenture на платформі SAP Business Technology Platform, підприємства зможуть інтегрувати принципи циклічності в основні бізнес-процеси на початковому етапі розробки продукту. Наприклад, бренд-менеджер, відповідальний за випуск шампуню, обізнаний у повному життєвому циклі продукту, зокрема в зобов’язаннях щодо розширеної відповідальності виробника, специфіці оподаткування на пластик на різних ринках тощо. Ця інформація допомагає йому вносити зміни в упаковку й сам продукт, щоб мінімізувати відходи та знизити витрати на повторне використання чи переробку.

Скотт Рассел, член правління SAP SE та голова підрозділу Customer Success, наголошує: «Щороку ми використовуємо майже вдвічі більше ресурсів, ніж здатна відновити наша планета. Бізнес може відіграти вирішальну роль у їхньому збереженні завдяки продуманому й відповідальному дизайну, який дасть змогу повторно використовувати ресурси, а не утилізовувати їх. Проєктування таких продуктів пов’язане зі складними завданнями, і саме для їхнього вирішення було створено SAP Responsible Design and Production».

SAP уже більше десятиліття є прикладом сталого бізнесу, зберігаючи протягом 14 років своє лідерство серед IT-вендорів з Dow Jones Sustainability Indices, а звіт SAP Integrated Report та участь у Value Balancing Alliance яскраво ілюструють зусилля, які докладає компанія для обов’язкового обліку економічних, екологічних та соціальних показників при ухваленні бізнес-рішень.

 

[1] ESG (англ. Environmental, Social, and Corporate Governance) — це сукупність показників управління компанією, у якому досягається залучення цієї компанії у вирішення екологічних, соціальних і управлінських проблем.

[2] Циклічна економіка (англ. circular economy) — економіка, заснована на відновленні ресурсів, альтернатива традиційної лінійної економіки.