>

Рішення SAP Ariba для закупівель допомагають полегшити гуманітарну кризу

У компанії SAP була створена робоча група SAP’s Ukraine Task Force з метою підтримки України програмними рішеннями

У рамках цієї ініціативи SAP надає безкоштовне користування SAP Ariba Discovery (тепер SAP Business Network Discovery) до кінця 2022 року. Рішення допомагає покупцям зв’язатися з мільйонами компаній у 190 країнах світу через SAP Business Network. Постачальники та покупці можуть увійти у величезну бізнес-мережу SAP, щоб знайти відповідних партнерів. В систему додали кнопку перемикання під назвою «Підтримай Україну», за допомогою якої гуманітарні організації можуть шукати необхідні товари терміново.

За перші 15 годин після запуску рішення більше 300 постачальників запропонували свою допомогу. Відтоді ця кількість зросла до понад 4 600. На сьогодні ці постачальники поставили гуманітарні товари на суму понад 130 мільйонів євро, включаючи 300 000 аптечок першої допомоги, турнікети тощо.

Система замовлення для МОЗ України

Початок війни ускладнив роботу Державного підприємства «Медичні закупівлі України» (ДП МЗУ), єдиного національного агентства, яке забезпечує централізовану закупівлю ліків і виробів медичного призначення за державні кошти. Тому у березні некомерційна організація допомоги Enkidu зв’язалася з SAP, шукаючи ІТ-підтримки для державних закупівель та об’єднання партнерів. Заснована українськими волонтерами у Швейцарії, Enkidu допомагає  здійснювати закупівлі та постачання ліків до регіонів, які постраждали через війну в Україні, а також сприяє процесу пожертвувань для глобальних інституційних донорів через свою платформу.

Окрім використання рішення SAP Ariba Discovery для розміщення своїх потреб, ДП MЗУ також потребувало каталожного рішення для пошуку та порівняння конкретних медичних товарів.

Менш ніж за три тижні спеціалісти SAP змогли впровадити та встановити рішення для каталогів для ДП МЗУ. Вони завантажили відповідні каталоги від постачальників медичної продукції, налаштували авторизацію для користувачів і адаптували рішення під потреби міністерства. Наприклад, розробили вбудований процес виставлення рахунків, що за бажанням дозволяє постачальникам вираховувати пожертви зі своїх податків.

Перше замовлення, здійснене через платформу, стосувалося 400 машин для вакуумного закриття ран та 10 000 одноразових наборів для лікування негативним тиском, вартістю понад $1 млн. Терапія негативним тиском забезпечує краще загоєння ран, потребує меншої кількості змін пов’язок і мінімізує ризик інфікування. Замовлення фінансується Посольством України в Лондоні. У перші два тижні використання рішення, ДП МЗУ ініціювало кілька замовлень на загальну суму понад 2,5 млн євро, безсумнівно, врятувавши велику кількість життів.