>

SAP Spend Connect Live 2023: Медичні закупівлі України розповіли про трансформацію української сфери охорони здоров’я

Основна подія SAP у сфері закупівель об’єднала лідерів закупівель і ланцюжків постачання з різних компаній та галузей з усього світу для обміну ідеями, вивчення успіху один одного й обговорення передового досвіду.

Медичні закупівлі України (МЗУ) разом з неурядовою організацією Enkidu Global долучилися до глобальної конференції SAP Spend Connect Live 2023 у Відні (Австрія).

«Третій день SAP Spend Connect Live був присвячений доповідям клієнтів, під час яких вони ділилися своїм досвідом трансформації. Мені як українці дуже близькою була історія цифровізації, яку розповіли МЗУ та Enkidu. Приємно бачити, як команди ефективно використали потужність технологій для перебудови ланцюжків постачання та впровадження наскрізного процесу закупівель, завдяки чому змогли допомоги в критичній ситуації саме тоді, коли це було найважливіше», — зазначила Елена Паркер, cтарша віце-президентка, SAP Intelligent Spend and Business Network, SAP Middle and Eastern Europe (MEE).

«Медзакупівлі України» демонструють неймовірний результат цифрової трансформації державного сектора — навіть в умовах війни. Такий досвід, безумовно, вартий того, щоб про нього почули не тільки в Україні, але й на світовому рівні. Цього разу на глобальній конференції SAP із закупівель представники компанії поділилися історією трансформації та дивовижними результатами, яких змогли досягти завдяки впровадженню SAP Ariba», — прокоментувала Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine.

Генеральний директор МЗУ Едем Адаманов поділився досвідом трансформації системи медичного забезпечення в Україні, а також налагодження механізму ефективних та прозорих закупівель медичних товарів, особливо в перші місяці повномасштабної війни. За майже 5 років своєї діяльності команда МЗУ зробила значні кроки в напрямку перетворення із стандартної закупівельної агенції на supply chain агенцію, штат якої збільшився з 5-7 осіб до понад 150 працівників.

«Щоб подолати виклики повномасштабного вторгнення ми об’єдналися разом із SAP, щоб забезпечити швидкість і ефективність закупівель та постачання ліків в Україну. Також ми мінімізували корупцію в сфері медзакупівель та відкрили доступ пацієнтів до якісних та безоплатних ліків. Мова про забезпечення потреб лікарень у національних масштабах, розвиток закупівельної системи та поширення кращих практик на інші державні установи. Саме тому наша трансформація якісно змінює всю країну», – зазначив Едем Адаманов, генеральний директор Медичних закупівель України.

Він також додав, що наразі МЗУ знаходиться на фінальній стадії приєднання державного підприємства «Укрмедпостач», що дозволить об’єднати весь ланцюжок поставок і таким чином створити агенцію повного циклу.

У свою чергу, Катерина Некрасова, заступниця генерального директора з управління клієнтським досвідом та міжнародної взаємодії МЗУ розповіла учасникам про основні переваги використання SAP Ariba над іншими закупівельними системами.

«Закупівлі через онлайн систему державних закупівель включають стандартний тендерний процес без ринкових консультацій чи елементів управління контрактами. Тоді як усі інші операції та процеси закупівель оброблялися нами через SAP Ariba та власну е-розробку МЗУ – Meddata й довели свою ефективність та цінність», – додала Катерина Некрасова.

Представник неурядової організації Enkidu Global, Дмитро Сидоров, Project Lead&Advisor, SAP Single Point of Contact (SPOC), також долучився до доповіді та розповів про те, як організація сприяла продуктивній співпраці SAP та МЗУ.

Нині МЗУ продовжують рухатися шляхом цифрової трансформації. За словами керівника відділу ІТ-розвитку МЗУ Ігоря Лисенка наступним кроком має бути інтеграція SAP Ariba з Prozorro та впровадження ERP системи для якісного керування ресурсами МЗУ та ще більш системного планування. Адже саме воно є запорукою ефективних закупівель та забезпечення ланцюжка постачання.

Спікерам заходу компанія SAP підготувала сувеніри, серед яких були й українські інноваційні та креативні подарунки. Ідеться про rekava candles — екологічні свічки, виготовлені в тарі з переробленої кавової гущі, натурального соєвого воску та сумішей ароматичних речовин преміумкласу, та органічний чай MOL’FAR, який має сертифікат європейського зразка «Органік Стандарт». Екологічне й відповідальне виробництво цього чаю дає змогу зберегти природну силу його складових. Серед сувенірної продукції були представлені також стильні пакети для повсякденного використання Releaf — перший у світі виробник екологічно чистого паперу з опалого листя. Попри війну українські виробники продовжують виробляти якісну та безпечну для довкілля продукцію, і компанія SAP рада, що в неї є можливість демонструвати цей потенціал світові.