>

Geberit – europejski lider branży sanitarnej wybierając SAP zyskał zaawansowaną analitykę i dostęp do danych w czasie rzeczywistym

Artykul

Europejski lider branży sanitarnej – Geberit stawiając na SAP HANA Cloud zyskał dostęp do danych w czasie rzeczywistym i znacząco poprawił możliwości ich analizy. Uproszczony, nowoczesny wgląd w informacje stanowi dla firmy kluczowy element w strategii działania organizacji.

Rosnące znaczenie higieny i bezpieczeństwa sprawia, że przed branżą sanitarną pojawia się szereg nowych wyzwań. Szacuje się, że rynek HVAC (inżynierii sanitarnej) w roku 2020 wart jest 202 miliardy USD i stale rośnie. W 2025 ma osiągnąć wartość już 277 miliardów USD. Wzrosty notuje na każdym z kontynentów. Dla branży sanitarnej sprawdzianem jest rzeczywistość związana z pandemią COVID-19. Szczególny nacisk został położony na higienę w miejscach publicznych. To oznacza między innymi zmiany w projektowaniu instalacji sanitarnych w hotelach, biurach czy centrach komunikacyjnych. Tym bardziej teraz dla firm istotny jest natychmiastowy dostęp do danych i ich szczegółowa analiza, aby móc zwiększać  swoje przewagi na rynku i odpowiadać na zapotrzebowania klientów.
Szwajcarski Geberit to firma z tradycjami, założona już w 1874 roku. Teraz po blisko 150 latach działalności zatrudnia ponad 12 000 osób w ponad 50 krajach na świecie, posiada też 29 zakładów produkcyjnych. Geberit podąża za zmianą, adaptuje się do zmieniającego się świata i potrzeb, między innymi dzięki postawieniu na rozwiązania SAP HANA Cloud. Firma z sukcesem przeszła proces cyfrowej transformacji i bazuje dziś na rozwiązaniach opartych właśnie o narzędzia lub systemy chmurowe.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Wyzwaniem Geberit w przeszłości było odpowiednie analizowanie zgromadzonych danych. Informacje, które firma posiadała, były bardzo złożone i rozproszone, obejmowały zarówno system SAP, jak i te zebrane w innych aplikacjach firm trzecich. W efekcie pojawiały się błędy, a systemy były niewydajne, gdy zachodziła potrzeba analizy informacji z wielu miejsc jednocześnie. W organizacji brakowało jednego centralnego punktu, który umożliwiłby podejmowanie właściwych decyzji na podstawie realnych, rzetelnych informacji.
W tym celu właśnie Geberit sięgnął po rozwiązania oferowane w ramach SAP HANA Cloud. Dzięki tej platformie udało stworzyć się centralny punkt dostępu do danych. W jednym miejscu możliwe jest łączenie informacji z wielu różnych źródeł zarówno funkcjonującego już wcześniej systemu SAP oraz danych z oprogramowania firm trzecich. Wszystko jest bezpośrednio zintegrowane, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Teraz eksperci firmy mają możliwość analizy i raportowania w czasie rzeczywistym i wykorzystują do tego SAP Analytics Cloud.
To gigantyczna zmiana dla podejmowania odpowiednich decyzji, planowania i tworzenia strategii. Możliwe są zaawansowane analizy prowadzonej działalności, a także usprawnianie funkcjonowania organizacji.

Wdrożenie analizy danych opartej o platformę SAP HANA Cloud pozwoliło nam połączyć wszystkie nasze źródła danych. Teraz mamy wgląd w istotne informacje w czasie rzeczywistym. Platforma SAP zapewnia nam też niebywałą elastyczność w korzystaniu z dowolnych rozwiązań i to także w przyszłości – Marius Reck, szef działu IT Business Support Applications w Geberit AG

Natychmiastowy i elastyczny dostęp do informacji oraz ich zaawansowana analiza to klucz do dalszego dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw oraz reagowania w szybko zmieniającym się otoczeniu.
Geberit jest przykładem organizacji z tradycjami, ale otwartej na nowe technologie. Dla lidera branży sanitarnej liczy się spełnianie oczekiwań rynku, podnoszenie wydajności i jakości. Eksperci Geberit doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne są dane, dlatego przy współpracy z SAP udało się je scalić i uzyskać do nich dostęp w jednym miejscu. Rozwiązanie to pozwoli na znaczne usprawnienie funkcjonowania firmy i trafniejsze podejmowanie decyzji.