>
Firma SAP Polska uzyskała certyfikat Top Employer 2021 dla najlepszych pracodawców. Wyróżnienie jest przyznawane przedsiębiorstwom tworzącym wyjątkowe warunki do pracy i stosującym najwyższe standardy HR przez Top Employers Institute.
Top Employers Institute jest światowym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. Co roku przeprowadza skrupulatny audyt ponad 1600 organizacji ze 119 państw pod kątem stosowanych praktyk HR. Certyfikaty Top Employer przyznawane są tylko najlepszym pracodawcom.

Za certyfikatem Top Employer kryje się mieszanka wybitnych i wykwalifikowanych ludzi, unikalnej kultury, procesów i technologii. To wielki przywilej pracować z najlepszymi talentami na polskim rynku, budować i reprezentować naszą wspólną kulturę, która może inspirować innych – Thomas Duschek, prezes zarządu SAP Polska

Obecnie SAP w Polsce tworzy ok. 550 pracowników. W biurze w Warszawie zatrudnieni są eksperci koncentrujący się na sprzedaży i wsparciu klientów. W Gliwicach, gdzie rozwijane są rozwiązania SAP dla sektora e-commerce na potrzeby klientów na całym świecie, pracuje 300 osób, głównie wysoko wykwalifikowanych deweloperów.

Całą rodzinę SAP w Polsce tworzą wysokiej klasy specjaliści. Dlatego też naszą ambicją jest zapewnienie im warunków, które są adekwatne do ich wiedzy i talentów. Certyfikat Top Employer 2021 jest potwierdzeniem, że wspólnie kreujemy nie tylko miejsce pracy, ale silnik napędowy naszego wspólnego rozwoju – Katarzyna Rusek, dyrektor HR SAP Polska

Wspominany wcześniej ośrodek badawczo-rozwojowy SAP Labs Polska w Gliwicach jest jedną z 20 tego typu placówek zlokalizowanych w 17 krajach, rozwijających i stale doskonalących kluczowe rozwiązania firmy. W listopadzie 2020 roku Gliwice zostały wybrane jako lokalizacja dla nowego biura SAP Intelligent Enterprise Solutions – jednostki dostarczającej zaawansowaną technologię wspomagającą procesy biznesowe przedsiębiorstw.

Decyzja o powiększeniu rodziny SAP w Polsce o kolejnych kilkudziesięciu specjalistów, którzy będą tworzyć centrum SAP Intelligent Enterprise Solutions była podyktowana dwoma głównymi czynnikami. Pierwszym z nich było uznanie dla polskich inżynierów oprogramowania a drugim doskonałe warunki jakie możemy zapewnić odpowiednim specjalistom, tutaj w Gliwicach – Radosław Gołąbek, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland

Nowe centrum SAP IES będzie koncentrować się na rozwoju aplikacji biznesowych, platformy technologicznej i rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Wraz z wejściem do nowej lokalizacji, SAP planuje zwiększyć możliwości technologiczne oraz jeszcze silniej skoncentrować się na rozwiązaniach wspierających globalną transformację cyfrową. Do końca pierwszego kwartału 2021 roku, centrum SAP IES będzie tworzyć prawie 60 specjalistów IT.