>

SAP rozwija kompleksowe działania w zakresie sztucznej inteligencji. Będzie za nie odpowiadał dr Philipp Herzig, który objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. sztucznej inteligencji (CAIO).

Nowa jednostka nadzorować będzie cały łańcuch wartości SAP Business AI, od rozwoju produktu i badań, po wdrożenie u klienta. Na nowym stanowisku, począwszy od stycznia 2024 r., Herzig podlega bezpośrednio prezesowi SAP, Christianowi Kleinowi.

Nowy zespół będzie współpracować z innowatorami z wszystkich działów SAP, aby wprowadzać sztuczną inteligencję do portfolio firmy na wszystkich jego etapach. SAP zamierza dzięki temu jeszcze bardziej zwiększyć tempo dostarczania klientom przełomowych rozwiązań i usług biznesowych w zakresie sztucznej inteligencji. Decyzja o stworzeniu nowego działu to kolejny dowód na to, że SAP uważa rozwój biznesowej sztucznej inteligencji za niezwykle ważny element swojej strategii.

Zespół pod przewodnictwem Philippa Herziga składa się z silnych liderów, wśród których znalazł się także Walter Sun, który jako globalny szef AI nadal kieruje wszystkimi pracami z zakresu inżynierii produktowej, dotyczącymi biznesowej sztucznej inteligencji. Walter Sun, który wcześniej pracował w Microsoft, dołączył do SAP we wrześniu 2023 r.

– Koncentracja SAP na kwestiach związanych z biznesową sztuczną inteligencją to początek zupełnie nowej ery innowacji dla przedsiębiorstw. Jestem zaszczycony, że będę mógł wspierać naszych klientów w maksymalnym wykorzystaniu tych unikalnych możliwości. Nie mogę się doczekać współpracy z zespołem, a także naszym ekosystemem klientów i partnerów. Naszym celem jest rozwijanie niezawodnych i odpowiedzialnych rozwiązań z zakresu biznesowej sztucznej inteligencji, która zasadniczo zmienia sposób prowadzenia biznesu – powiedział Philipp Herzig.