>

Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy Pracuj, został zdobywcą tytułu głównego oraz laureatem w kategorii „Nowe Technologie/Innowacyjność” w finale 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Nagrodę w swojej kategorii otrzymał z rąk prezesa zarządu SAP Polska, Piotra Ferszki, a firma SAP była partnerem wydarzenia.

W piątkowy wieczór, 1 marca, odbyło się wręczenie nagród w prestiżowym konkursie EY Przedsiębiorca Roku. W finale 21. edycji wydarzenia znalazło się łącznie 12 przedsiębiorców z 9 firm. O nagrodę w kategorii „Nowe Technologie/Innowacyjność” walczyło 4 finalistów, a zwycięzcą został Przemysław Gacek. Zaangażowanie SAP w wydarzenie wynika przede wszystkim z chęci wspierania najlepszych polskich przedsiębiorców oraz akcentowania znaczenia innowacji i nowych technologii dla strategii i sposobu pojmowania przez firmy pojęcia kultury biznesowej.

– Innowacje i technologia są dla nas fundamentami postępu. To nierozerwalne połączenie, które napędza rozwój w wielu dziedzinach, umożliwiając tworzenie nowatorskich produktów, usług i modeli biznesowych. Innowatorzy, korzystający śmiało z nowoczesnych rozwiązań nie tylko rewolucjonizują branże, ale i wprowadzają znaczące zmiany w społeczeństwie. Technologia jest natomiast katalizatorem innowacji, dzięki niej firmy mogą nie tylko efektywniej rozwiązywać problemy, ale również zwiększać swoją efektywność operacyjną i eksplorować nowe rynki. Nasze badanie przeprowadzone wśród niemal 500 menedżerów pokazuje, że polskie przedsiębiorstwa średnio korzystają z cyfrowych rozwiązań w 10 różnych obszarach działalności. Jest to wyraźny dowód na to, że polski biznes coraz częściej uważa innowacje i technologie za kluczowy element swojej strategii rozwoju. Historie tegorocznych laureatów konkursu są tego najlepszym przykładem. Gratuluję im serdecznie i cieszę się, że mogłem uhonorować zwycięzcę w dziedzinie tak bliskiej naszej misji – podkreśla Piotr Ferszka, prezes zarządu SAP Polska.

Przemysław Gacek jest współzałożycielem i prezesem Grupy Pracuj, jednej z największych firm z obszaru technologii HR w Europie. Firma, założona w Polsce w 2000 r., od 2006 r. działa w Ukrainie, a od 2022 r. także w regionie DACH. Grupa Pracuj to spółka publiczna notowana na GPW, zatrudniająca prawie 1100 osób, reprezentujących 15 narodowości.

W ramach konkursu EY Przedsiębiorca Roku w kategorii „Nowe Technologie/Innowacyjność” nagradzani są przedsiębiorcy, którzy zarządzają firmami specjalizującymi się w nowoczesnych technologiach bądź w obszarach, w których innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii jest kluczowe. Jak podkreślają organizatorzy, na ocenę wpływ mają kryteria ekonomiczne i pozaekonomiczne, m.in. to, w jakim tempie firma zarządzana przez lidera zwiększa udział w rynku, podejmuje ryzyko, tworzy strategię na rzecz zrównoważonej przyszłości czy pozytywnie wpływa na klientów.

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna tej rangi, międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs, w którym nagradzani są liderzy, a nie firmy, organizowany jest na świecie, przez firmę EY od 1986 roku i uczestniczy w nim blisko 60 państw. W Polsce pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Od tego czasu inicjatywa zgromadziła wokół idei propagowania osiągnięć polskich przedsiębiorców imponującą społeczność. Należą do niej właściciele najlepszych polskich firm oraz inne autorytety świata biznesu.