>

Jest piątkowy wieczór. Przygotowujesz się do wyczekiwanego przez cały rok koncertu: zakładasz ulubione trampki, w tle muzyka wprowadza cię w nastrój. Nadszedł czas na wielkie pytanie: Jak dotrzeć na koncert? Samochód, taksówka, tramwaj? A może skorzystasz z aplikacji rideshare? Może nawet jesteś na tyle blisko stadionu, że najszybciej będzie pójść pieszo? Ta decyzja może mieć duży wpływ na Twój wieczór, ale jeszcze większy wpływ będzie miała na pozostawiony przez Ciebie ślad węglowy, który wpływa na społeczność i naszą planetę.

Podróże publiczności na koncert i z powrotem są głównym czynnikiem przyczyniającym się do emisji dwutlenku węgla podczas każdej trasy koncertowej. Coldplay, jeden z najsłynniejszych zespołów muzycznych, przed kolejnym światowym tournée chciał sprawić, by było ono bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska doświadczeniem. Ambicją muzyków było ograniczenie konsumpcji różnych materiałów i zasobów, zwiększenie wsparcia dla zielonych technologii i pracowanie nad zmniejszeniem całkowitej emisji CO2 trasy. Chcieli również, aby w ich wysiłki zaangażowali się fani. Coldplay wiedział, że może zaoferować koncertowe doświadczenie jak żadne inne, dając jednocześnie fanom szansę na przyłączenie się do ich zaangażowania. Ale aby zrealizować tę wizję, potrzebowali małej pomocy…

Firma SAP współpracowała z zespołem Coldplay przy tworzeniu i wydaniu aplikacji Coldplay Music Of The Spheres World Tour. Łączy ona interaktywne, wciągające doświadczenia z funkcjami pomagającymi fanom podejmować bardziej przyjazne dla środowiska decyzje, na przykład podczas podróży na koncert i z powrotem.

Fani Coldplay, dzięki aplikacji i jej sekcji Travel, mogą zwizualizować i lepiej zrozumieć, jak ich sposób podróżowania przyczynia się do ich śladu węglowego. Wybierając spośród siedmiu różnych środków transportu, takich jak samochód, taksówka, pociąg, transport publiczny, rower, pieszo lub samolot, fani mogą naprawdę zobaczyć swój wpływ na środowisko. Aby promować bardziej zrównoważone sposoby podróżowania, aplikacja zapewnia nagrody w postaci kodów rabatowych do sklepu internetowego Coldplay dla tych uczestników koncertów, którzy zobowiążą się do korzystania z niskoemisyjnych środków transportu.

Co jeszcze znajduje się w aplikacji:

  • Tour: sprawdź daty, lokalizacje i znajdź bilety. Dziel się swoimi wrażeniami w social media.
  • Planet: zanurz się w interaktywnych grach o tematyce zrównoważonego rozwoju i dowiedz się więcej o wysiłkach Coldplay i partnerach trasy.
  • Universe: to przestrzeń do tworzenia własnych treści o trasie Coldplay przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości. Twórz filmy, rób zdjęcia, a nawet tańcz z kosmitami, a następnie udostępniaj swoje kreacje w mediach społecznościowych. W tym czasie uzyskaj dostęp do ekskluzywnych filmów, zdjęć, materiałów audio z koncertów na żywo i otrzymuj aktualizacje od zespołu.

Tworząc tę aplikację, firma SAP wykorzystała dwa rozwiązania – SAP Business Technology Platform oraz SAP Cloud for Sustainable Enterprises. Coldplay korzysta również z SAP Analytics Cloud, aby uzyskać wgląd w całkowity ślad węglowy trasy, w tym w zanonimizowane dane na temat śladu węglowego fanów docierających na koncerty.

Doświadcz wyjątkowej trasy Coldplay – aplikacja Coldplay Music Of The Spheres World Tour jest dostępna do pobrania na iOS i Android.